Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Kowale mają ulice!

Bajeczna, Bażancia, Bławatkowa, Bocianów, Brzeziny, Brzozy, Centralna, Dolny Bór, Dzika, Kowali, Łabędzia, Młodzieżowa, Na Górkę, Nad Rzeką, Orzechowa, Piaskowa, Pisarnik, Pożarnicza, Prezydencka, Rajdowa, Skośna, Skryta, Strumykowa, Szmaragdowa, Śliczna, Śliwkowa, Wiatrów, Wichrowa, Zaciszna, Zbożowa, Żwirowa - takimi ulicami mogą pochwalić się skoczowskie Kowale!
Coraz więcej sołectw ma nazwy ulic. Ten trend udzielił się też Kowalom. Na ostatniej sesji Rady Miejskiej Skoczowa, to właśnie to sołectwo zyskało nazewnictwo ulic. 
 
Uchwała Rady Miejskiej-przyjęta przez aklamację, to pokłosie marcowego zebrania rady sołeckiej to właśnie tam mieszkańcy wybrali nazwy ulic w swojej miejscowości. 
 
W sumie nazwy nadano 31 ulicom. Niebawem w Kowalach pojawią się tabliczki z nazwali ulic: Bajeczna, Bażancia, Bławatkowa, Bocianów, Brzeziny, Brzozy, Centralna, Dolny Bór, Dzika, Kowali, Łabędzia, Młodzieżowa, Na Górkę, Nad Rzeką, Orzechowa, Piaskowa, Pisarnik, Pożarnicza, Prezydencka, Rajdowa, Skośna, Skryta, Strumykowa, Szmaragdowa, Śliczna, Śliwkowa, Wiatrów, Wichrowa, Zaciszna, Zbożowa, Żwirowa.
 
Jak dodaje sołtys Kowali Fryderyk Białoń mieszkańcy nie kłócili się o nazwy ulic. – Dwie wynikały z historycznych, miejscowych nazw pozostałe ustaliliśmy. Nie było z tym problemu – mówi w rozmowie z OX.PL Fryderyk Białoń.  Teraz mieszkańców czeka wymiana dokumentów, jednak jak dodaje sołtys z pewnością przez jakiś czas funkcjonować będą numeracja i nazwy ulic jednocześnie.
 
Coraz więcej sołectw posiada ulice. Numery domów to już przeżytek. Teraz będzie łatwiej dotrzeć do poszczególnych domów, usprawni to też pracę listonosza, kuriera czy w nagłych wypadkach służb ratunkowych. W Gminie Skoczów nazewnictwo ulic czeka jeszcze Bładnice Dolne i Wiślicę. 
 
KOD
źródło: OX.PL
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: