Kowalczyk doszedł do finału

Niestety, polskiej parze - Mateusz Kowalczyk (UKS Beskidy Ustroń) oraz Karol Drzewiecki - nie udało się wywalczyć trofeum podczas tenisowego turnieju w Sopocie - ATP BNP PARIBAS Open. Nasi tenisiści musieli w finale uznać wyższość niemiecko-rumuńskiej parze.

Polscy tenisiści nie weszli zbyt dobrze w niedzielny finał, gdyż w pierwszym secie zdołali ugrać zaledwie jeden gem, a cała partia trwała tylko 23 minuty. Jednak w drugim secie dość szybko udało im się przełamać parę Andre Begemann / Florin Mergea i kontrolowali przebieg tej partii do końca, wygrywając ją 6:3.

O tryumfatorach w grze podwójnej miał zadecydować super tie-break. Co ciekawe, biało-czerwoni w poprzednich dwóch meczach również musieli go rozegrać i za każdym razem byli w nim górą. Niestety, wczoraj nie udało im się go wygrać, mimo że prowadzili w nim już 6:2 (przyp. red. gra się do 10). Niemiec z Rumunem wygrali siedem piłek z rzędu, a następnie wykorzystali jedną z piłek meczowych i trzeci set padł ich łupem, a także cały mecz - 6:1, 3:6 i 10:8.