Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Kot wygrywa kwalifikacje

Maciej Kot najlepszym skoczkiem podczas kwalifikacji do Pucharu Świata w Wiśle. uzyskał najlepszą lokatę podczas dzisiejszych kwalifikacji. Zawodnik AZS Zakopane skoczył na odległość 129 metrów.
To jest bardzo przyjemne i dodaje pewności, aczkolwiek tej mi nie brakuje – mówi w pierwszych komentarzach Maciej Kot. Startujący z numerem 44 zawodnik, nie krył radości z pierwszego miejsca. Zawodnik zaznacza, że pogoda na skoczni dzisiaj była bardzo niestabilna. Efektem czego było m.in. zmienianie przez jury pozycji belki startowej.
 
 
 
Drugie miejsce w kwalifikacjach zajął Rosjanin Dimitry Vassiliev, trzeci Stefan Kraft reprezentant Austrii. Ten zawodnik skokiem na odległość 139 metrów ustanowił nowy rekord skoczni. Poprzedni rekord skoczni im. Adama Małysza w Wiśle należał do Kamila Stocha i wynosił 136 metrów. Kraft mimo tak odległego skoku zajął jednak trzecie miejsce, to z uwagi na słabe noty sędziów i punkty, które odjęto mu z powodu wiatru.
 
Wśród kolejnych Polaków, którzy zakwalifikowali się do jutrzejszych zawodów są: Dawid Kubacki (4) Krzysztof Miętus (9) Piotr Żyła (17) Aleksander Zniszczoł (27) Stefan Hula (31) oraz Bartłomiej Kłusek (34), Łukasz Rutkowski (38).
Kamil Stoch zrezygnował z udziału w kwalifikacjach. Lider polskiej kadry ma zapewniony udział w zawodach Pucharu Świata jako ósmy skoczek klasyfikacji generalnej. Zawodnik opuścił skocznię, nim rozpoczęły się kwalifikacje. Ostatecznie na jutrzejszych zawodach zobaczymy dziewięciu przedstawicieli Polski.
 
 
Jan Bacza
źródło: ox.pl
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: