Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Kościoły Śląska Cieszyńskiego. Część 8/15 - Zbór Kościoła Zielonoświątkowego w Skoczowie

W dzisiejszym artykule swoje drzwi otwiera przed nami Zbór Kościoła Zielonoświątkowego, który działa w Skoczowie od 24 kwietnia 2010 roku. Początkowo siedzibą wspólnoty był Hotel Karet; obecnie jest nim wynajęty budynek przy ul. Stalmacha 24 G.

Do zboru należą osoby w każdym wieku i z różnych grup społecznych. Jego celem jest wskazywanie ludziom Jezusa Chrystusa jako odpowiedź na wszystkie ich potrzeby oraz kierowanie się Jego nauką w życiu codziennym - rodzinnym i zawodowym. Jako wspólnotę łączy ich Ewangelia - Dobra Nowina.    

Pastorem zboru jest Maciej Wilkosz, prezbiter Kościoła Zielonoświątkowego, założyciel i prezes Stowarzyszenia Głos Prześladowanych Chrześcijan, wykładowca, tłumacz oraz wydawca literatury chrześcijańskiej, były misjonarz w Rosji i na Ukrainie. Do Rady Starszych należą: Przemysław Kuriata i Marek Kominek.  

Kościół zielonoświątkowy prowadzi wiele działalności - dla dorosłych i dla dzieci, m.in. Klub Dobrej Nowiny, prowadzenie lekcji biblijnych i prac plastycznych. W budynku znajdują się sale przystosowane dla najmłodszych. Zbór prowadzi również kawiarenkę, w której po zakończeniu nabożeństwa wiele osób może cieszyć się rozmową przy kawie i herbacie. Zysk ze sprzedawanych kawałków ciasta jest przekazywany dla osób potrzebujących.

Nabożeństwa odbywają się w niedziele o godzinie 10:00.  

Zbór Kościoła Zielonoświątkowego w Skoczowie

43-430 Skoczów, ul. Stalmacha 24 G

email: kontakt@wspolnotaewangelii.pl

POPRZEDNI ARTYKUŁ Z SERII

PD

źródło: ox.pl
dodał: PD

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: