Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Koronki już w Dubaju. Tu promują Śląsk i Polskę

Największa Koronka Koniakowska w Polsce już promuje rękodzieło koniakowskich twórczyń na EXPO 2020 w Dubaju. Nasza reprezentacja szczęśliwie doleciała do Dubaju, a teraz pracuje nad tym, by nasz region prezentować wyśmienicie.


Od wejście uczestników EXPO 2020 witają już dzisiaj koronki, rodem z Koniakowa. To misternie heklowane rękodzieło, ma skusić uczestników do wizyty w Polsce, odwiedzenia Śląska, a już najpewniej Koniakowa. Bezpiecznie na EXPO dotarła także największa Koronka Koniakowska. - Będę ją trzymała przy sobie, bo to jak moje dziecko – mówiła Lucyna Ligocka-Kohut, prezeska Fundacji Koronki Koniakowskie, jedna z osób tworzących delegację naszego regionu na Expo w Dubaju tuż przed wylotem.

Dziś twórczynie z Koniakowa, przedstawicielki Fundacji Koronki Koniakowskie oraz Beata Bojda, znana artystka, projektantka i wizażystka są już w Dubaju. - Z przygodami, ale udało się szczęśliwie dotrzeć do Dubaju. Dzisiejszy dzień w całości poświęcony był przygotowaniom do jutrzejszej premiery pokazu kolekcji "Flowers of Koniaków" oraz "Ethno by Beata Bojda". Prasowanie, przymiarki próba z modelkami i w końcu pyszna kolacja w doborowym towarzystwie – podsumowała dzień Beata Bojda.

Przed delegacją kilka dni, podczas których promowane będzie Województwo Śląskie, a tutaj główną rolę odgrywają właśnie koronki rodem z Koniakowa i ta największa, która powstała tuz przed EXPO – Zobacz więcej na ten temat.

Codziennie przez  7 dni będzie prezentowana kultura, sztuka, przedsiębiorczość, biznes i wyjątkowość naszego województwa. Program przedstawia się następująco.
WYSTĘPY SCENA ZEWNĘTRZNA
11:30 – 12:00   Parada dla dzieci przed Pawilonem Polskim
12:00 – 12:45   Przedstawienie dla dzieci „Straszki Śląskie”
15:00 – 15:45   Pokaz mody „Kolekcja Kwiaty Koniakowa”
17:00 – 17:45   Koncert Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”
19:00 – 19:45   Koncert Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”
WARSZTATY DLA DZIECI
11:00 – 11:45   Nauka heklowania, Fundacja Koronki Koniakowskie
13:00 -1 3:45   Warsztaty naukowe, Śląski Festiwal Nauki KATOWICE
14:00 – 14:45   Warsztaty taneczne, Zespół Pieśni i Tańca Śląsk

Województwo Śląskie zadbało również o organizację konferencji pod hasłem „In Silesia”, wśród głównych prelegentów znalazł się m.in. Jakub Chełstowski, Marszałek Województwa Śląskiego, Wojciech Kałuża Wicemarszałek, a także prof. dr hab. Ryszard Koziołek, Rektor Uniwersytetu Śląskiego, prof. dr hab. n.med. Michał Zembala, koordynator Oddziału Kardiochirurgii, Transplantacji Serca i Płuc oraz Mechanicznego Wspomagania Krążenia, Śląskie Centrum Chorób Serca czy Adam Mokrysz, Prezes Zarządu Grupy Mokate S.A.

 

KOD

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2022-01-27 11:55:09
Marx.: czy Dubaj to strefa wolna od LGBT?
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: