Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Koronawirus zamknął szkołę w gminie Jasienica

W Mazańcowicach zamknięta jest szkoła podstawowa. Wszystko przez nauczycielkę, która po powrocie z Rzymu prowadziła lekcje, następnie poczuła się źle, a teraz czeka na wyniki badań stwierdzających koronawirusa.

W Mazańcowicach w gminie Jasienica  blady strach. Nauczycielka po powrocie z Rzymu prowadziła lekcje w szkole, gdzie mogło mieć z nią kontakt nawet 700 osób. Po południu poczuła się źle i trafiła na Szpitalny Oddział Ratunkowy w Bielsku-Białej z podejrzeniem koronawirusa. Obecnie przebywa na oddziale zakaźnym. 

Dziś i jutro (27.02.2020 r.)lekcje zostały odwołane a szkoła zamknięta. O dalszych losach nauczycielki i uczniów zadecyduje wynik badań, który powinien być znany najpóźniej w czwartek. - W związku z informacją uzyskaną w dniu 25 lutego o godz. 11.20 od Dyrektora Gminnego Zespołu Obsługi Szkół i Przedszkoli w Jasienicy w sprawie obecności koronawirusa u pracownika – nauczyciela zatrudnionego w placówce oświatowej, wypełniającego swoje obowiązki służbowe w dniu 24 lutego, który 23 lutego powrócił z Rzymu, natychmiast zwołałem w Urzędzie Gminy Jasienica posiedzenie zespołu kryzysowego – informuje wójt gminy Jasienica Janusz Pierzyna.

Zajęcia opiekuńcze pozostają bez zmian, jednak lekcje odwołane są do czasu uzyskania wyniku badań nauczycielki.
W sołectwie i ościennych miejscowościach nie brakuje jednak mieszkańców, którzy robią większe niż zwykle zapasy artykułów spożywczych i leków.

redka

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

3
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-02-26 20:29:00
Atenka3: Koronawirus zamknął szkołę??To portal OX.PL dotarł do jakiegoś przecieku informacji iż nauczycielka jest zarażona wirusem??czy wymyślił nagłówek aby zrobić rekord otwarcia stron??Jest co najwyżej podejrzenie zarażeniem wirusa a do jego obecności jest daleka droga,więc nazwa tego artykułu jest żenująca co świadczy o niskim poziomie wiarygodności faktów Waszego portalu
2020-02-27 07:20:04
TYRRANOZAURR: To prawdziwy przejaw odpowiedzialności Nauczycielki. Chora nauczać dzieci.......
2020-02-27 14:17:49
krzysztofmn: oczywiście, że to koronawirus zamknął szkołę
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: