Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Koronawirus namieszał w kadrze, szansa dla istebnianina?

Szykuje się korekta w polskim składzie na najbliższe konkursy Pucharu Świata w skokach narciarskich w Ruce, gdzie z pewnością nie zobaczymy w akcji Klemensa Murańki. U zakopiańczyka, podczas weekendu w Rosji, wykryto koronawirusa.

Powtórny test u Klemensa Murańki dał wynik pozytywny, co oznacza, że czeka go kwarantanna. Zawodnik zostanie przewieziony do kliniki w Jekaterynburgu. - Murańka będzie testowany w Rosji każdego dnia i jeżeli dwa razy otrzyma negatywny wynik testu na obecność koronawirusa, wtedy będzie mógł wrócić do Polski – podaje Polski Związek Narciarski.

Najbliższe konkursy Pucharu Świata zaplanowano już na nadchodzący weekend, a skoczkowie będą rywalizować w Ruce. Szansę na występ w Finlandii, być może, otrzyma Arkadiusz Jojko (na zdj.) z Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego, który nieźle sobie radził podczas niedawnych zmagań w ramach FIC Cup.

- W poniedziałek pozostali skoczkowie z Kadry A oraz dwóch juniorów (Habdas i A.Jojko) wyruszą na kilkudniowe zgrupowanie do Falun. Po treningach w Falun sztab szkoleniowy naszej reprezentacji podejmie decyzję, który zawodnik powołany zostanie w miejsce Klemensa Murańki na zawody PŚ w Ruce – czytamy na oficjalnym profilu PZN.

 

ap

źródło: ox.pl
dodał: Andrzej Poncza

Komentarze

3
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2021-11-22 14:01:06
oskito: Istebnianin?, nie prościej byłoby Raciok???
2021-11-22 21:01:12
dymek76: A nebo pisior??????
2021-11-23 14:26:19
: raciok rasy pisior
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: