Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Korki uliczne - jak się zachować i jak ich unikać?

Wszyscy kierowcy, którzy wczoraj (14.10.2018) próbowali wyjechać z regionu, przeżywali niezbyt przyjemne chwile stojąc w ogromnych korkach. Jakie były jego przyczyny i co zrobić, aby uniknąć takich sytuacji w przyszłości?

Ładna pogoda i przyjemne temperatury z pewnością zachęcają do wycieczek. Rodzinne spacery i wyjazdy za miasto mają wiele plusów, jednak powodują również, że na drogach pojawia się wiele samochodów. To z kolei oznacza, że wystarczy niewielka trudność na drodze, a płynny ruch zamienia się w korek. W Skoczowie problematyczna w takich sytuacjach jest estakada, na której od dłuższego czasu panuje ograniczenie prędkości do 30 km/h związane z przewężeniem jezdni.

Często dochodzi w takich sytuacjach do stłuczek, które tylko pogarszają sytuację. W przypadku kolizji często interweniować musi karetka pogotowia czy policja, a przyjazd służb dodatkowo kompliikuje ruch drogowy. Jak donosi profil Bielskie Drogi, wypadki miały miejsce także wczoraj. Co ciekawe, według opinii internautów to nie one powodowały zatory, a stanowiły ich konsekwencję.

Jak przestrzega oficer prasowy cieszyńskiej Policji, asp. Krzysztof Pawlik- w przypadku zatoru drogowego podstawową zasadą jest przestrzeganie przepisów ruchu drogowego i tego, jaka jest organizacja ruchu w danym miejscu. Jeśli chcemy uniknąć korka, to powinniśmy odpowiednio wcześniej zaplanować podróż i korzystać z najnowocześniejszych technologii, takich jak mapy czy różnego rodzaju nawigacje, które wskażą nam może nie najkrótszą drogę, ale taką, która pozwoli nam uniknąć miejsc, gdzie tworzą się korki. 

Szczególną ostrożność zachowajmy także na rondach - jeśli przy jednym z wyjazdów skrzyżowania o ruchu okrężnym tworzy się korek, lepiej ustawić się w taki sposób, aby samochody skręcające w innym kierunku miały możliwość przejechania przez rondo. Zawsze warto pamiętać także o włączaniu kierunkowskazu przed zjazdem z niego. Takie działanie umożliwia szybszy wjazd pojazdom, które chcą się na nie dostać.

Pisaliśmy także, że od grudnia będzie można do Wisły dostać się pociągiem z górnego śląska. Rozwiązanie takie znacząco ułatwi dojazd do regionu na święta.

KR

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

8
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2018-10-15 19:24:31
marco xxx: Jeszcze jedna ważna sprawa jest „ korytarz życia”. Mało który kierowca ustawia się tak by takowy powstał...
2018-10-15 20:06:01
bronek91: Jeżeli są możliwości, zawsze można również zaplanować powrót później, np. w następnym dniu a pobyt przedłużyć np. o nocleg. Warto poruszyć temat związany z tego typu utrudnieniami w ruchu, mowa o przemocy na drogach. Zdaje się, iż na trasach które ostatnimi dniami były zakorkowane, już dochodziło do przypadków nieporozumień, bójek, rękoczynów na skrzyżowaniu w trakcie oczekiwania na odpowiedni sygnał świetlny, odnotowano przypadek zniszczenia mienia (szyby tylnej w samochodzie) przez jednego z takich drogowych agresorów. Warto pochylić się nad tym problemem, co powoduje takie sytuacje i jak reagować będąc uczestnikiem lub osobą pod adresem której takowa agresja jest kierowana.
2018-10-15 20:12:28
bronek91: Niewątpliwie utrudnienia w ruchu pogarszają atrakcyjność turystyczną regionu nie wspominając już o zwiększonej emisji zanieczyszczeń. Nowa estakada na terenie Skoczowa jest logicznie uzasadniona, pytanie co z finansowaniem i chęcią ze strony decydentów? Może w inicjatywę powinno zaangażować się więcej podmiotów samorządowych niż tylko ten najbardziej zainteresowany. Jako alternatywa mógłby służyć DOBRZE ZORGANIZOWANY i SOLIDNY transport publiczny lub atrakcyjne zagospodarowanie pod turystykę terenów znajdujących się wcześniej.
2018-10-15 20:40:08
wyśmienity cwaniaczek: kto powoduje korki w naszym regionie ??? "hanysy" czyli katowiczoki, jastrzymbioki, zabrzoki i inne huje śląskie. jadą tylko do brennej , ustronia i wysły a syf robią po drodze debile jedne !!!!!!!!!!! qwa czy ja co łikend do jastrzębia jade na hołde ? A I BRONEK NIE WAŻ SIĘ SIĘ Z MOIMI RACJAMI POLEMIZOWAĆ BO MA RACJE QWA ........!!!!!
2018-10-15 21:20:45
Śmiechu : Jaja będą jak tą estakade całkiem zamkną... Bo ja widzę taką możliwość... Ciężko będzie im znaleźć firmę która ją doprowadzi do porządku za pieniądze jakie proponuje GDDKiA
2018-10-15 23:42:22
bronek91: Teoretycznie aby przyśpieszyć budowę nowej estakady, pozostaje jeszcze rozwiązanie totalne czyli np. oddolna likwidacja tej dotychczasowej, wymagającej remontu. Jednak tego sposobu nie zalecam, nie popieram a wręcz przeciwnie→ potępiam, ze względu na potencjalne narażenie życia.
2018-10-16 08:17:44
fifthelement: Zgadzam się z "wyśmienity cwaniaczek " hanysy !!!!!! , są cztery kierunki świata a oni tylko do nas się cisną na "kawa" , nie ma miejsc parkingowych bo "mój z mojom" przyjechali sam na łikend do Ustronio". Nad Wisłą rozsiednie się z całą familiom ,kupią wuszt w biedronce i tanie piwo i siedzą od rana do wieczora ,zostawią hołde śmieci i jadą spatki na te swoje czorne hołdy.
2018-10-16 08:19:56
alouette: Cwaniaczku, oni właśnie utrzymują dużą liczbę mieszkańców naszego regionu, którzy z turystyki żyją, lub w turystyce pracują. Dobrze, że przyjeżdżają. Nadzieja w pociągach, jedyna chyba.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: