Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Kopaczki w dłoń!

Weźcie ze sobą kopaczki i przyjdźcie w sobotę (31 maja) do Bażanowic- zachęcają członkowie PSOUU w Cieszynie. Pomóżcie stworzyć ekologiczny ogród dla dzieci niepełnosprawnych.

Akcja odbędzie się w najbliższa sobotę, 31 maja od godz. 9.00 - Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych na pole, by pomogli nam w pracach związanych z przygotowaniem terenu pod uprawę lawendy (wyznaczenie grządek) i jej sadzeniem. Zainteresowani proszeni są o zabranie ze sobą niezbędnych narzędzi ogrodniczych (grabie, kopaczka, rękawice ochronne). Warto dodać, że projekt ma charakter rozwojowy. Na wydzielonej przestrzeni, która ma kształt koła, planowana jest uprawa lawendy, a w późniejszym etapie również uprawa ziół, takich jak: mięta, bazylia, lubczyk, tymianek, pietruszka oraz rozmaryn - mówi Rafał Guzowski, rzecznik PSOUU w Cieszynie.

Akcja jest przeprowadzana w  ramach realizowanego projektu "Ogród ekologiczny dla dzieci niepełnosprawnych" (dzięki wsparciu Nutricia Polska): - Na polu rolnym w Bażanowicach (nieopodal „Zameczku” i „Obory”) planujemy zagospodarować 36 arów i utworzyć ekologiczny ogród sensoryczny (terapeutyczny), który będzie miejscem terapii i rehabilitacji osób z niepełnosprawnością intelektualną - wyjaśnia rzecznik PSOUU.

W przypadku niepogody, akcja zostanie przesunięta, o czym PSOUU poinformuje na swojej stronie: - Mamy nadzieję, że pogoda okaże się dla nas łaskawa. Jeśli prognozy pogody nie będą korzystne do pracy o ewentualnym przesunięciu imprezy poinformujemy na naszym facebookowym profilu, na g+, oraz na naszej stronie internetowej. Nie mniej, liczymy, że nad Bażanowicami w tym dniu będzie świeciło słońce dzięki czemu będzie dużo pozytywnej energii do działania! - mówi Guzowski.

(red.)
 

źródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: