Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Kontrole na cieszyńskiej granicy

Dziś (11.03.2020) w Cieszynie pojawiły się graniczne kontrole sanitarne na przejściu w Cieszynie Boguszowicach. Od rana na miejscu pracowali mundurowi którzy rozkładali swoje stanowisko i przygotowywali się do rozpoczęcia działań. Kontrole mają dotyczyć pasażerów wjeżdżających na terytorium RP.

Początkiem tygodnia mówiono o kontrolach na największych przejściach granicznych z Niemcami i Czechami, jednak aktualnie działania są rozszerzane. Wiadomo już, że dziś (11.03.2020) pierwsze kontrole pojawiły się w Cieszynie na przejściu granicznym w Boguszowicach. Nie wiadomo kiedy ewentualnie (i czy w ogóle) służby pojawią się na innych przejściach granicznych w regionie, aktualnie działania mają na celu kontrolowanie wjazdu wycieczek i innych dużych grup ludzi.

Kto kontroluje na granicy? Służby mundurowe. Dziś ok. 12:00 w Cieszynie pojawili się wojskowi, którzy czekali na sprzęt. Dołączyć do nich mieli strażacy i policja, a także przedstawiciele innych służb. W przypadku przeprowadzenia kontroli pojazd zostaje zatrzymany przez mundurowych. Następnie do pojazdu (najczęściej autobusu) wchodzi osoba w stroju ochronnym i sprawdza bezdotykowym termometrem, czy ktoś ma podwyższoną temperaturę. Jeżeli zdarzy się taka osoba, jest przeprowadzana do pobliskiego namiotu na dodatkowe badania i wywiad. W tym momencie zawiadamiany jest sanepid, który podejmuje decyzję, czy osoba taka ma zostać skierowana do szpitala, czy też może kontynuować podróż.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

4
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-03-11 15:55:13
doler: "W tym momencie zawiadamiany jest sanepid, który podejmuje decyzję, czy osoba taka ma zostać skierowana do szpitala,Do szpitala "... którego tego cieszyńskiego w którym mamy może 26 miejsc ? Wystarczy że Pani nauczycielka zaraziła parędziesiąt osób i mamy paraliż a to początek góry lodowej.... o którą może rozbić się PiSanik... Ani szpitale ani inne instytucje na to nie są gotowe. W Poznaniu prezydent powiedział że za 3 dni braknie masek, strojów i brakuje środków do dezynfekcji. A to oznacza że lekarze odejdą od łóżek, kto będzie chciał narażać swoje życie.
2020-03-11 16:39:57
Ebenezer: W naszym szpitalu mamy 3 izolatki i 9 miejsc na oddziale zakaźnym.... Ale za to 2 mld zl na tvp jest...
2020-03-11 18:22:15
hanbes: No cóż panowie, w jednym chyba jesteśmy zgodni. Te 2mld PLN na pewno by poprawiło walkę z koronawirusem choćby tylko poprzez zakup najbardziej potrzebnych akcesori no ale niestety Długopis wolał to przeznaczyć na profilaktykę telewizyjną a równocześnie na propagandę jedynie słusznej linii Bezprawia i Niesprawiedliwości
2020-03-12 12:52:24
ted461: Potrzebna szczepionka przeciw wściekliźnie politycznej.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: