Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Kontrakt na bezpłatne badania

Dobra wiadomość – Szpital Śląski w Cieszynie w 2011 roku uzyskał kontrakt z NFZ na bezpłatne badania mammograficzne i cytologiczne w ramach Populacyjnego Programu Profilaktyki, wczesnego wykrywania raka szyjki macicy oraz wczesnego wykrywania raka piersi.

O tym jak ważne są badania profilaktyczne nikomu przypominać nie trzeba. Ważne jest więc, żeby tylko zdać sobie sprawę z tego, że profilaktyki nie można odkładać na bok, na potem. Musi ona być priorytetem każdego człowieka.

- Skoro jest taka możliwość, w dodatku nic to nie kosztuje to dlaczego mam nie skorzystać z badań – podkreśla Alicja Kordek z Cieszyna.

Byłoby dobrze, gdyby za panią Alicją poszło również wiele innych kobiet, tym bardziej, że bezpłatne badanie mammograficzne oraz cytologiczne można wykonać w przyszpitalnych poradniach specjalistycznych. Wystarczy tylko chcieć. Kto z nich może skorzystać?

Badanie cytologiczne obejmuje grupę kobiet w wieku 25 – 59 roku życia, które w ciągu ostatnich 3 lat nie miały wykonanego badania cytologicznego. By wykonać badanie, należy zarejestrować osobiście lub telefonicznie w Zespole Poradni Specjalistycznych ZZOZ w Cieszynie – tel. 33/ 852 05 11 wewn. 503. Nie jest wymagane skierowanie. Poradnia Ginekologiczna jest czynna w poniedziałki od 8.00 do 10.00, we wtorki od 14.00 do 18.00 oraz w czwartki od 11.00 do 14.00.

Badanie mammograficzne obejmuje grupę kobiet w wieku 50 – 69 roku życia, które przez ostatnie 2 lata nie miały wykonanej mammografii. By wykonać badanie należy zarejestrować się osobiście lub telefonicznie w Rejestracji (stary budynek RTG) – tel. - 33/852 55 45, nie jest potrzebne skierowanie. Rejestracja jest czynna codziennie w godz. 8.00 – 14.30. Badanie mammograficzne wykonywane jest w Pracowni Mammografii, Budynek Pawilonu Diagnostyczno -Zabiegowego (wejście od ul. Chrobrego). Kobiety, które otrzymały skierowanie na badanie w roku 2007, a nie skorzystały, mogą również zgłosić się na badanie.

 

bsk

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: