Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Konsultacje społeczne w Chybiu dot. zmiany statutu sołectw

W Chybiu wyłożone zostaną do publicznego wglądu projekty uchwał w sprawie zmian statutów sołectw: Chybie, Frelichów, Mnich, Zaborze i Zarzecze. Projekty będą dla mieszkańców dostępne w Urzędzie Gminy w Chybiu od 7 sierpnia 2018 roku. Przez kolejne 10 dni zainteresowani mieszkańcy będą mogli zgłaszać wnioski i uwagi do ww. projektów.

Projekty uchwał, dot. zmian w statutach poszczególnych sołectw zobaczyć i zaopiniować będzie można od 7 sierpnia 2018 roku w Urzędzie Gminy w Chybiu, w pokoju nr 14 na I piętrze. Będzie to obowiązkowy etap konsultacji społecznych, który zakończony zostanie Zebraniami Wiejskimi. Planowo zebrania takie mają odbyć się : 22 sierpnia a Zarzeczu, 27 sierpnia we Frelichowie, 30 sierpnia w Chybiu, 5 września w Mnichu i 7 września w Zaborzu.
Zgodnie ze statutem sołectw, aby dane Zebranie Wiejskie było ważne, wymagana jest obecność na Zebraniu przynajmniej 5% uprawnionych do głosowania mieszkańców Sołectwa. W przypadku braku wymaganej liczby uprawnionych, zebranych na Zgromadzeniu, zebranie zostaje opóźnione o 10 minut, następnie jednak odbywa się niezależnie od liczby przybyłych mieszkańców.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: