Konkurs ''Zielona ławeczka'' - uzyskaj fundusze na realizację skewru

Jak wskazują chociażby wyniki czterech lat budżetu obywatelskiego w Cieszynie, jedną z najistotniejszych potrzeb społecznych jest dostęp mieszkańców do różnego rodzaju terenów zielonych, parków, czy skwerów. Co więcej, coraz większa część społeczeństwa chce mieć wpływ na swoje otoczenie. Specjalnie dla nich została uruchomiona IV edycja ogólnopolskiego konkursu "zielona ławeczka", organizowanego przez Fundację Banku Ochrony Środowiska.

- Charakterystycznym elementem przebudowanych przestrzeni będzie zielona ławeczka, którą ufunduje organizator. Zespoły sąsiedzkie otrzymają gotówkę na zakup roślin, podłoża i innych elementów do aranżacji mini ogrodów. Każda z grup może otrzymać grant do 800 zł plus nagroda rzeczowa w postaci ławki parkowej. Rejestracja uczestników i przyjmowanie zgłoszeń trwają do końca maja 2018 – zachęcają do wzięcia udziału w konkursie władze Cieszyna.

Konkurs „Zielona Ławeczka” nie dotyczy jednak tylko i wyłącznie Cieszyna, jest to wydarzenie o charakterze ogólnopolskim. Udział mogą więc brać wszystkie osoby, które spełnią warunki, określone w regulaminie konkursu przez jego organizatorów. Do 31 maja należy zarejestrować się do konkursu oraz zgłosić projekt.

Aby wziąć udział w konkursie należy: zorganizować grupy minimum 5 osób, które zdecydują się na udział w konkursie, jako jeden team, wybrać miejsce, które chce się zrewitalizować (ważne, aby znaleźć tam miejsce również na tytułową „zieloną ławeczkę”), uzgodnić plan tej rewitalizacji z administracją terenu i zdobyć zgodę na jego realizację, wybrać odpowiednią roślinność, która w tym miejscu ma się znaleźć, przygotować ostateczni projekt i wysłać go do Fundacji BOŚ, która dokona oceny prac konkursowych i zdecyduje o przyznaniu grantów.

Jako czynnik, który będzie brany pod uwagę organizatorzy wskazują wybór roślin, które nie powinny wymagać zbyt częstej pielęgnacji. Projekty zostaną skonsultowane z architektami krajobrazu, a informację o przyznanych grantach na realizację projektów uczestnicy konkursu utrzymają w drugiej połowie czerwca 2018 roku. Do 31 października trzeba będzie nadesłać sprawozdania z realizacji projektów (dotyczy zwycięskich projektów).

Konkurs „Zielona ławeczka” jest szansą dla wielu osiedli na wykonanie upragnionego skweru, na który wcześniej nie było funduszy. Mieszkańcy mogą puścić wodzę fantazji i zaprojektować wymarzony skrawek zieleni, na którym chcieliby w przyszłości wypoczywać. Konkurs został ogłoszony 12 marca, na zgłoszenie chęci uczestnictwa w konkursie oraz nadesłanie projektu wszyscy zainteresowani mają czas do 31 maja 2018 roku.

źródło: ox.pl
dodał: JS

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2018-03-26 19:01:07
krokusik: Ławka z Castoramy 300 zł. Kwiatki, bluszcze, tuje, czy inne zielsko 200 zł. Popielniczka na pety i kubeł na puste małpki 50 zł. Utwardzenie 4m2 terenu z rozmachem 1000 zł. Ciekawe ile taka inwestycja będzie kosztować według ratuszowego cennika. Ale pewnie do tej inwestycji zostanie powołanych trzech specjalistów i projektant, który za podpis weźmie tyle co cały materiał jest wart.<br />
2018-03-26 19:32:21
krzysztof.mm: Bractwu Trepowemu z Moniuszki proponuje postawić sobie ławeczkę naprzeciw placyku, który tak wzorcowo przeputali - mają wyszczekanych oratorów, łatwo będzie wniosek napisać
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją