Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Konkurs modelarski rozstrzygnięty

Wszystkie samoloty, które zgłoszono do powiatowego konkursu „Zostań konstruktorem samolotu – operacja Adolphus” już wylądowały w Gminnym Ośrodku Kultury w Łączce. Uroczyste wręczenie nagród rzeczowych i dyplomów laureatom konkursu miało miejsce w sobotę (05.06) podczas wydarzenia Sportowy Dzień Dziecka w Gumnach.

Wyglądem miał przypominać samolot, którym w 1941 roku w pierwszą misję nazywaną „operacją Adolphus” zostali wysłani do kraju cichociemni. Komisja konkursowa brała pod uwagę kształt, kolory, ale też i pomysłowość tych mniejszych i trochę większych konstruktorów biorących udział w konkursie.

Pomysł narodził się już w lutym podczas organizacji obchodów związanych z przypadającą w tym roku 80. rocznicą Pierwszego Zrzutu Cichociemnych do okupowanego Kraju. Ze względu na obowiązujące obostrzenia musieliśmy w tym roku zrezygnować z rekonstrukcji pierwszego zrzutu i bardziej uroczystego charakteru tego wydarzenia. Postanowiliśmy jednak, że cały rok poświęcimy cichociemnym. Konkurs to tylko jedna z propozycji – informuje Daria Zorychta z GOKSiT Dębowiec.

Głównym organizatorem konkursu był Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki w Dębowcu przy wsparciu Powiatu Cieszyńskiego. Nagrody rzeczowe i dyplomy laureatom konkursu wręczyli: Przewodniczący Rady Powiatu Cieszyńskiego Stanisław Kubicius, Zastępca Wójta Gminy Dębowiec Krzysztof Wawak oraz Wiceprzewodniczący Rady Gminy Dębowiec Tomasz Kubicius.

Wszystkie modele można zobaczyć w siedzibie GOKSiT w Łączce (ul. Widokowa 10) do 30 czerwca 2021 r.

Jury wyłoniło zwycięzców w dwóch kategoriach wiekowych (7 - 10 lat; 11 - 14 lat). W kategorii 15 - 18 lat nie otrzymano żadnej pracy. Poniżej przedstawiamy listę zwycięzców:

 Kategoria 7 - 10 lat:

I Adam Iwanowski
II Jan Dulewski
III Patrycja Berek
III Anna Kraszewska

Kategoria 11 - 14 lat:

I Paweł Telma
II Kamil Herda
II Dawid Brudny
III Wiktor Kurzyca
III Natan Hydzik

 

red./mat.pras.

 

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: