Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Konkurs grantowy PFRON dla Powiatów i Gmin

Głównym celem Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON) jest pomoc i działanie skierowane dla środowiska i osób niepełnosprawnych. PFRON ogłosił konkurs grantowy, którego celem jest ułatwienie transportu indywidualnego i poprawa dostępności wielorodzinnych budynków mieszkalnych. Udział w konkursie mogą brać m.in. gminy i powiaty z terenu całej Polski w tym z naszego śląska cieszyńskiego. W puli jest 45 mln zł.

Konkurs grantowy pn. „Usługi indywidualnego transportu door-to-door oraz poprawa dostępności architektonicznej wielorodzinnych budynków mieszkalnych” ma dwa cele. Pierwszym jest ułatwienie mobilności osobom z niepełnosprawnością, a dzięki temu zwiększenie integracji społecznej i zawodowej. Usługi indywidualnego transportu „od drzwi do drzwi” (tzw. door-to-door) mają zapewnić jednostki samorządu terytorialnego. Drugi cel to poprawa dostępności wielorodzinnych budynków mieszkalnych – zapewnione także przez jednostki samorządu terytorialnego.

Wnioski na grant mogą składać jednostki samorządu terytorialnego: gminy, związki i porozumienia gmin, powiaty, związki i porozumienia powiatów.

Na konkurs grantowy w całej Polsce PFRON przeznacza 45 mln zł. Maksymalna kwota grantu dla jednego wnioskodawcy to:
1 mln zł na usługi transportowe „od drzwi do drzwi”
2 mln zł na usługi transportowe „od drzwi do drzwi” i dostosowanie części wspólnych w wielorodzinnych budynkach mieszkalnych.

Wnioski w ramach konkursu grantowego są przyjmowane od dnia 22 czerwca 2020 r. do dnia 21 sierpnia 2020 r., do godz. 14:00. Wnioski należy składać wyłącznie w formie dokumentu elektronicznego, na obowiązującym formularzu, za pośrednictwem Generatora Wniosków (http://door.pfron.org.pl).

Wszystkie kryteria oceny projektów i przebieg procesu oceny wniosków oraz środki odwoławcze przysługujące wnioskodawcy zostały określone w Regulaminie konkursu. Regulamin wraz z załącznikami dostępny jest na stronie ogłoszenia o konkursie grantowym.

AK, PFRON

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: