Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Konkurs dla seniorów

Znasz aktywnego społecznie seniora lub seniorkę? Takiego/-ą, który ma ponad 60. lat i działa na rzecz środowiska osób starszych oraz integracji międzypokoleniowej? Zgłoś ją do konkursu „Aktywny Senior”.

Wojewoda Śląski ogłosił kolejną edycję konkursu na najaktywniejszego seniora w województwie śląskim. Konkurs organizuje działająca przy Wojewodzie Śląskim Rada ds. Rodziny Konkurs i odbywa się w dwóch kategoriach wyróżnionych ze względu na płeć, w wyniku których laureaci otrzymają tytuły „Aktywnej seniorki” oraz „Aktywnego seniora”.

Kandydaci powinni mieć ukończone 60 lat i wyróżniać się swoim działaniem na rzecz środowiska osób starszych oraz integracji międzypokoleniowej. Konkurs adresowany jest do osób fizycznych (grup osób), organizacji pozarządowych, podmiotów wymienionych w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz.U. z 2016 roku poz. 1817 z późn. zm.) oraz instytucji publicznych z terenu województwa śląskiego.

Zgłoszeń konkursowych dokonywać należy do 30 września 2022 roku poprzez odpowiedni formularz, stanowiący załącznik do regulaminu konkursowego wraz z podpisanym formularzem zgody na przetwarzanie danych osobowych uczestników oraz oświadczenie kandydata o ukończeniu 60 lat. Wszystkie załączniki wraz z regulaminem dostępne są do pobrania Tutaj.

Podpisany formularz zgłoszeniowy, o którym mowa w § 7, wraz z wymaganymi załącznikami, należy przesłać z dopiskiem „Konkurs – AKTYWNY SENIOR” (w tytule wiadomości elektronicznej lub na kopercie) w formie elektronicznej (skan) na adres siejak@katowice.uw.gov.pl lub za pośrednictwem poczty na adres Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego (ul. Jagillońska25, 40-032 Katowice) albo dostarczyć osobiście do kancelarii w siedzibie Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach ( ul. Jagiellońska 25, pokój 161).

W ubiegłorocznej edycji wygrali Agnieszka Rusok z gminy Lyski oraz Jan Szyma z Częstochowy.

Może w tym roku zwycięży senior lub seniorka z regionu?

Konkurs „Aktywny Senior”, zwany dalej „Konkursem”, jest organizowany przez Wojewodę Śląskiego

W pierwszym etapie Kapituła Konkursowa dokona formalnej oceny zgłoszeń, uwzględniając następujące kryteria: 1) Terminowość zgłoszenia; 2) Kompletność wymaganych dokumentów, w tym prawidłowość wypełnienia formularza. 2. Zgłoszenia niekompletne lub złożone po terminie nie będą brane pod uwagę na dalszych etapach.

W drugim etapie Kapituła Konkursowa dokona merytorycznej oceny zgłoszeń, które przeszły pozytywnie ocenę formalną, uwzględniając następujące kryteria: 1) postawa, działanie lub inicjatywa kandydata wpływająca na poprawę jakości życia seniorów, 2) otwartość kandydata na współpracę, 3) wyróżniająca się postawa kandydata w swoim środowisku, 4) zauważalny wpływ działalności kandydata na społeczność seniorów lub społeczność lokalną.

Wyniki Konkursu oraz wręczenie nagród nastąpi w terminie do końca października 2022 roku.

Nagrodą w Konkursie jest tytuł „Aktywna Seniorka” i Aktywny Senior”.

 

Red.

źródło: ox.pl
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: