Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Koniec strachu przed wodą!

Mieszkańcy Skoczowa na tę inwestycję czekali długo. Nieuregulowany ciek wodny potrafił mocno narozrabiać: w czasie większych opadów deszczu z powybijanych studzienek na ulicy Stalmacha tryskały ''gejzery'', a woda płynąca ulicą Potok wdzierała się do znajdujących się tam budynków mieszkalnych. Na szczęście to już koniec wodnych problemów.

Mieszkańcom ulic Potok i Stalmacha w Skoczowie nie grozi już podtopienie. Wszystko dzięki inwestycji dofinansowanej z Programu Operacyjnego RYBY. W jej ramach wykonano przebudowę przepustu w ciągu ulicy Stalmacha - wyregulowano koryto cieku w formie koryta żelbetowego w kształcie litery „U” na odcinku od przepustu w ciągu ulicy Stalmacha do połączenia z prawobrzeżnym dopływem „Żabiniec”.

– Bardzo się cieszę, że tę inwestycję udało się zrealizować. Mam nadzieję, że mieszkańcy ul. Stalmacha i Potok wreszcie mogą spać spokojnie. To była trudna, ale bardzo ważna inwestycja – mówi Janina Żagan, Burmistrz Miasta Skoczów.

Koszt realizacji robót na podstawie umowy z wykonawcą wyniósł ponad milion złotych. Gmina Skoczów uzyskała dofinansowanie na realizację tej inwestycji ze środków PO RYBY w wysokości ok. 814 tys. zł oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach w wysokości ok. 218 tys. zł.
 

 

(red)

źródło: ox.pl/ mat.pras.
dodał: LB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: