Koniec sezonu w BLO!

To już naprawdę koniec! W miniony weekend rozegrano ostatnią kolejkę Bielskiej Ligi Okręgowej. Decydujące rozstrzygnięcia zapadły jednak nieco wcześniej. Niekwestionowanym mistrzem została ekipa Spójnia Landek, a do zdegradowanych wcześniej Wisły Strumień, Zapory Wapienicy i Błyskawicy Drogomyśl dołączyła Bestwina. W przyszłym sezonie w rozgrywkach zobaczymy drużyny z Pruchnej, Ciśca i Kobiernic, a także spadkowicza z IV ligi MRKS Czechowice - Dziedzice.

W ostatniej, XXIV kolejce grano już o przysłowiową „pietruszkę”. Jedyną niewiadomą było to, kto zajmie miejsca na podium tuż za Landekiem. O „pudło” walczył Cukrownik Chybie, Kuźnia Ustroń, Morcinek Kaczyce i Koszarawa Żywiec.

Cała seria gier rozegrana została w sobotę (22.06) o godzinie 17.00. Spotkaniem, które zapowiadało się najciekawiej była rywalizacja Kuźni Ustroń z mistrzowską Spójnią Landek. Podopieczni Marka Bakuna walczyli o zajęcia drugiego miejsca w tabeli, lecz rozpędzona ekipa z Landeka nie zostawiła w Ustroniu złudzeń. W ostatnich sekundach spotkania gola, dającego zwycięstwo gościom strzelił Szymon Łacek. Kuźni wystarczyło to na zajęcia trzeciego miejsca w lidze.

Swojej szansy na zdobycie wicemistrzostwa nie wykorzystała Koszarawa Żywiec. W Dankowicach miejscowy Pasjonat wręcz rozbił gości, aplikując im cztery gole. Tuż przed przerwą prowadzenie dla miejscowych zdobył Marcin Stasica z rzutu wolnego, a po przerwie bramki dołożyli Chrapek, Błasiak i Wydra.  Koszarawa kończy sezon dopiero na piątym miejscu.

Wydawało się, że przed Morcinkiem szansa na zajęcie drugiego miejsca w tabeli jest ogromna. „Górnicy” na własnym stadionie podejmowali zdegradowaną już Błyskawicę Drogomyśl i byli murowanymi faworytami. Niestety skończyło się jak tydzień wcześniej w Żabnicy. Do przerwy wynik był jeszcze nierozstrzygnięty. Prowadzenie gościom dał Flejszman, a chwilę póżniej wyrównał po strzale głową Łyżwa. W drugiej części gry z gospodarzy wyraźnie uszło powietrze. Trzy ciosy Kaczycom zadał Robert Grzesik i Drogomyśl zakończyła ten nieudany sezon miłym akcentem. Morcinek spadł na szóste miejsce w lidze.

Potknięcia rywali wykorzystał Cukrownik Chybie. W derbach „Żabiego Kraju” podopieczni Andrzeja Myśliwca pokonali przedostatnią w tabeli Wisłę Strumień 2:1.  Zaczęło się od niespodziewanego gola dla gości. Prowadzenie zdegradowanej drużynie dał po strzale głową Dariusz Indyk. Po dwóch minutach był już remis. Bramkę zdobył dla Chybian niezawodny Rafał Szczygielski, który w drugiej połowie dołożył drugie trafienie. Cukrownik kończy sezon tuz za plecami landeckiej Spójni.

Rzutem na taśmę przed spadkiem do A-Klasy obroniła się Skałka Żabnica w Wilamowicach. Gola na wagę trzech punktów, dających bezpieczne miejsce w ligowej tabeli zdobył w drugiej części gry Marcin Kohutek. Mało brakowało, a niedawny III-ligowiec występowałby w A-Klasie.

W przyszłym sezonie w „okręgówce” zobaczymy kilka nowych zespołów. Z IV ligi spada ekipa z Czechowic. Awans wywalczyły: LKS 99 Pruchna z podokręgu Skoczów, Soła Kobiernice z podokręgu bielskiego, a także Maksymilian Cisiec spod Żywca.

Bardzo ciekawa w przyszłym sezonie będzie rywalizacja w skoczowskiej A-Klasie. Wystąpią w niej spadkowicze Wisła Strumień i Błyskawica Drogomyśl, wracają Kończyce Małe, a zbroi się przed sezonem cieszyński Piast. Dawno rozgrywki na szczeblu klasy A nie zapowiadały się tak interesująco.

Wyniki wszystkich spotkań XXXIV kolejki BLO:

22.06.2013r. (sobota, g.17:00):

Wilamowiczanka Wilamowice - Metal-Skałka Żabnica 0:1 (0:0)
LKS Bestwina - Zapora Wapienica 3:1 (1:1)
Zapora Porąbka - Tempo Puńców 2:0 (1:0)
Cukrownik Chybie - Wisła Strumień 2:1 (1:1)
GKS Radziechowy-Wieprz - Beskid Skoczów 1:2 (0:2)
Pasjonat Dankowice - Koszarawa Żywiec 4:0 (1:0)
Morcinek Kaczyce - Błyskawica Drogomyśl 1:4 (1:1)
Kuźnia Ustroń - Spójnia Landek 0:1 (0:0)
LKS Pewel Mała - pauza

Tabela końcowa BLO:

1
Spójnia Landek
32
69
2 Cukrownik Chybie 32 57
3 Kuźnia Ustroń 32 55
4 Pewel Mała 32 55
5 Koszarawa Żywiec 32 55
6 Morcinek Kaczyce 32 55
7 Beskid Skoczów 32 49
8 Wilamowice 32 49
9 Pasjonat Dankowice 32 48
10 Radziechowy-Wieprz 32 46
11 Zapora Porąbka 32 46
12 Skałka Żabnica 32 44
13 Tempo Puńców 32 43
14
Bestwina
32
43
15
Błyskawica Drogomyśl
32
38
16
Wisła Strumień
32
15
17
Zapora Wapienica
32
5

 

PLT

źródło: ox.pl
dodał: PLT

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją