Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Koniec roku na drogach w Brennej

Sprzyjająca pogoda pozwoliła ukończyć w ostatnich tygodniach kilka prac na drogach i chodnikach w Brennej. Pojawiła się nowa nawierzchnia, są i nowe lampy.

Jak już informowaliśmy, zakończono budowę oświetlenia ulicznego na odcinku Brenna Spalona – Gimnazjum o długości około 1,85 kilometra. W ramach inwestycji zabudowanych zostało 37 słupów i 38 opraw LED. Przeczytaj: Jaśniej i bezpieczniej.

Jak informuje UG w Brennej, została zakończona również budowa chodnika wzdłuż ul. Wyzwolenia o długości około 150 m od skrzyżowania z ul. Markówka do skrzyżowania z ul. Jatny w Brennej. Całkowita wartość robót z tym związanych wyniosła niespełna 88 tys. zł. - Mamy nadzieję, że dzięki tej inwestycji przejście przez drogę stanie się bezpieczniejsze i będzie wykorzystywane przez pieszych – mówi wójt Brennej Jerzy Pilch.

Niespełna pół kilometra ma wyremontowany odcinek drogi gminnej ul. Barujec w Brennej. Modernizacją objęto również ponad 300 m2 poboczy, które wykonano w technologii podwójnego powierzchniowego utrwalenia emulsją i grysami. Całkowita wartość robót wyniosła 195 tys. zł. Na realizację tego zadania Gmina pozyskała środki pochodzące z rezerwy celowej budżetu państwa w kwocie: 149 tys. zł.

Koniec roku to również czas podsumowań zadań inwestycyjnych realizowanych w ramach poprawy jakości infrastruktury drogowej. W ostatnich dniach odebrano 5 takich inwestycji. Na ul. Miodowej w Brennej wykonano frezowanie istniejącej nawierzchni bitumicznej, uzupełniono nawierzchnię kruszywem łamanym i frezem asfaltowym. Ścięto i wyprofilowano poboczy na całej długości drogi ze skropieniem nawierzchni poboczy i utrwaleniem emulsją i grysami. Wykonano dwa sączki w celu odprowadzenia wód gruntowych. Całkowita wartość prac to kwota: 121 tys. Długość drogi wynosi 281 metry. Podobne prace zostały wykonane na 136 metrach ul. Stara Droga w Brennej. Całkowita wartość tych prac to: 84 tys.

Na ul. Walentego Krząszcza w Górkach Wielkich wykonano stabilizację gruntu, uzupełniono nawierzchnię kruszywem łamanym. Ścięto i wyprofilowano pobocza na całej długości wraz ze skropieniem nawierzchni poboczy i utrwaleniem ich emulsją i grysami. Inwestycja ta kosztowała: 80 tys. Wykonano również remont mostu LNI-38 w drodze gminnej ul. Pilarzy w Brennej. Remont polegał na wykonaniu reprofilacji powierzchni betonowych zaprawą cementowo – polimerową, wykonaniu nowej płyty jezdnej wraz z gzymsami oraz zabudowie barieroporęczy, oraz barier energochłonnych na dojazdach. Całkowita wartość prac wyniosła 84 tys.
Ponadto wykonano odwodnienia na ul. Malinowej oraz na ul. Hołcyna w Brennej polegające na zabudowaniu korytek odwadniających, zabudowaniu studni i odprowadzenia wód do pobliskich potoków. Wartość prac wyniosła dla obu ulic blisko 27,5 tys. zł.

JB

źródło: ox.pl/mat.prasowe
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: