Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Koniec roku… bez atrakcji!

Organizacja plenerowej imprezy sylwestrowej to wydatek od kilku do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Samorządy na Śląsku Cieszyńskim szukają oszczędności. Większość już zapowiada, że imprez na świeżym powietrzu w Sylwestra nie będzie.

Szukanie oszczędności

Prezydent RP Andrzej Duda w piątek podpisał ustawę o ochronie odbiorców energii elektrycznej w 2023 r. Zgodnie z jej zapisami w przyszłym roku ceny prądu będą zamrożone na poziomie z 2022 r. do określonych limitów rocznego zużycia. Gminy dmuchają jednak na zimne.

W Cieszynie nie będzie plenerowego party z dwóch powodów. Pierwszy to remont rynku. Łukasz Bielski, kierownik działu kultury w Cieszyńskim Ośrodku Kultury wyjaśnił, że drugim są oszczędności. – Dlatego żadnej imprezy w Sylwestra nie będzie. powiedział.

Plenerowego spotkania, wypełnionego atrakcjami, nie planuje również w ostatni dzień br. magistrat w Skoczowie.

Wstępnie zabawa, którą 31 grudnia poprowadzi didżej, ma odbyć się w Wiśle. W Referacie Promocji, Turystyki, Kultury i Sportu usłyszeliśmy, że takie są plany. Nie wiadomo jednak, czy ostatecznie zostaną zrealizowane. – Wszystko zależy od oszczędności, a także tego, jaki na to wydarzenie zostanie przeznaczony budżet. Jeżeli Sylwester zostanie zorganizowany, to na pewno bez sztucznych ogni. powiedział jeden z pracowników referatu.

Wysokie koszty

Plenerową imprezę odwołano także w Bielsku-Białej. Ubiegłoroczny Sylwester, które atrakcją był koncert na Placu Ratuszowym, kosztował ponad 300 tys. złotych.

Znacznie mniej wydał natomiast rok temu Cieszyn. Kończąca 2021 rok zabawa z Radiem CCM kosztowała około 7 tys. złotych.

Przypomnijmy, że w 2011 roku, Nowy 2012 rok na cieszyńskim rynku powitało ponad tysiąc osób. Przygotowane wówczas atrakcje kosztowały budżet miasta 32 tys. złotych.

(ach)

 

 

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

5
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2022-10-16 10:52:19
1234567890: Wstrzymać sie z imprezami, bedziemy świętować jak pisiory przegraja wybory !!!!!
2022-10-16 11:15:56
kuba1397: Najlepiej zlikwidujcie wszystkie imprezy, niech w tym szarym, je*anym Skoczowie zupełnie przestanie się cokolwiek dziać. Dobrze, że odnowili dworzec, przynajmniej łatwiej jest stąd młodym wyjechać..
2022-10-16 14:02:46
666: Nie zawsze potrzeba pieniędzy pieniędzy na atrakcje. Wręcz przeciwnie, ich brak tworzy atrakcje. Mecz na boisku Pod Wałką, właśnie z powodu braku pieniędzy na walcowanie murawy, był niezwykle atrakcyjny. Tylko zawodników żal.
2022-10-16 20:57:56
Władek na skuterze: Szukają oszczędności-ile to tej podwyżki pensji było w cieszynie ---jak dobrze kojarzę O 8000 tysięcy
2022-10-17 06:12:07
labraks: brak sylwestra w Cieszynie to chyba nie jakaś nowość tylko praktycznie już tradycja od kilku lat.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: