Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Koniec ferii! Koniec laby!

Dziś budziki zadzwoniły głośniej, niż zwykle. Niektórzy nie mogli pogodzić się z myślą, że minął czas ferii, a uczniowie wracają w szkolne ławy.

Droga DK – 81 w kierunku Katowic w niedzielę była zakorkowana. – Cóż tak jest co roku, kiedy kończą się ferie – śmieje się jedna z mieszkanek Harbutowic, której okna wyglądają na popularną „wiślankę”. W województwie śląskim okres zimowych ferii minął. Dziś znów dzieci i młodzież wróciły do szkolnych obowiązków.

Na kolejne dni wolne od zajęć szkolnych przyjdzie uczniom czekać do kwietnia 21-26. 04 – wtedy wypada Wielkanoc, a wraz z nią wiosenna przerwa świąteczna. Następnie uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów będą mieli wolne w czasie zdawania egzaminów przez uczniów kończących naukę na danym szczeblu kształcenia. Uczniowie szkół średnich czas wolny mogą planować na 10, 11 i 12 maja. Ponadto przed nami jeszcze długi majowy weekend i Boże Ciało. A wakacje rozpoczną się 22 czerwca…

Choć uczniowie z województw śląskiego, lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiego i pomorskiego ferie już zakończyli w beskidzkie kurorty na zimowy wypoczynek wybierają się uczniowie z kolejnych województw. Ferie od 24 stycznia trwają w podlaskim i warmińsko-mazurskim. W województwie małopolskim rozpoczną się 31 stycznia i zakończą 13 lutego. Na ten sam termin przerwa zaplanowana została w kujawsko-pomorskim, lubuskim, świętokrzyskim i wielkopolskim. Najpóźniej, bo dopiero 14 lutego, odpoczną uczniowie z województw dolnośląskiego, mazowieckiego, opolskiego i zachodniopomorskiego.

TK

źródło: ox.pl
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: