Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Koniec Budżetu Obywatelskiego - zakończenie realizacji projektów 2017

Koniec roku kalendarzowego, to jak zwykle czas podsumowań. Tym razem podsumowanie dotyczy ostatecznej realizacji wszystkich projektów, które zostały wyłonione w wyniku głosowania na Budżet Obywatelski 2017 w Cieszynie. Łącznie miasto miało zrealizować 6 projektów, które mieszkańcy uznali za najważniejsze.

O ile 5 z projektów mogło zostać zrealizowane już początkiem roku, a we wrześniu większość z nich była już ukończona (wyjątkiem był projekt, w przypadku którego nie udało się wyłonić zwycięskiej oferty, jednak na tym polu prace również trwają), to ostatni, czyli Magia Świąt w Cieszynie został zakończony praktycznie dopiero z końcem roku kalendarzowego. W tym wypadku mieszkańcy zdecydowali, że chcą aby Cieszyn w okresie świątecznym był jeszcze lepiej udekorowany niż w poprzednich latach, w związku z czym Miejski Zarząd Dróg otrzymał odpowiednie fundusze, które zostały przeznaczone na zakup nowych ozdób, które następnie zostały rozmieszczone w Cieszynie.

- W związku z realizacją projektu Magia Świąt w Cieszynie, będącego jedną ze zwycięskich projektów Budżetu Obywatelskiego w 2017 roku, zostały zainstalowane dekoracje świąteczne na ulicach Głębokiej, Menniczej, Matejki, Szerokiej, Szersznika i Regera – podał portalowi ox.pl Dyrektor MZD w Cieszynie, Wiesław Sosin - Zakupiono 24 zawieszki w kwocie 29 889,00 zł brutto, koszt montażu z kolei wynosił 14 169,60 zł brutto.

Ostatni z projektów Budżetu Obywatelskiego (w ujęciu chronologicznym) został więc zakończony. Jak podaje Dyrektor Cieszyńskiego MZD wszystkie projekty były, bądź są realizowane terminowo, a osoby zainteresowane oraz zgłaszające owe projekty są na bieżąco informowane o postępach na tym polu. Do końca grudnia 2017 roku, czyli do najbliższej niedzieli (31.12) trwa głosowanie na projekty, które mają zostać zrealizowane w ramach Budżetu Obywatelskiego na rok 2018.

JS

źródło: ox.pl
dodał: JS

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: