Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Kongres + PZKO = Współpraca

Nie będzie więcej organizowanych w pojedynkę spotkań z przedstawicielami władz Republiki Czeskiej czy Polski. Kongres Polaków w RC i Polski Związek Kulturalno-Oświatowy podpisały w poniedziałek (18.03.2013) w Konsulacie Generalnym RP w Ostrawie Umowę o Współpracy i Współdziałaniu, w której obie strony zobowiązują się do uzgadniania wspólnej reprezentacji w sprawach dotyczących obu organizacji oraz interesów polskiej mniejszości w RC.

W praktyce oznacza to, że na przykład w przypadku, gdy minister polskiego czy czeskiego rządu przyjedzie na spotkanie z Kongresem Polaków, do udziału w spotkaniu będą automatycznie zapraszani przedstawiciele władz PZKO - i odwrotnie. Obie organizacje będą też razem uzgadniały takie strategiczne sprawy, jak nominację członków komisji dotacyjnych różnych szczebli, prowadzenie kampanii przed Spisem Powszechnym, realizację standardów europejskich dotyczących praw mniejszości. 

Umowę podpisali, w obecności pełniącej rolę gospodarza konsul generalnej RP Anny Olszewskiej, prezes KP, Józef Szymeczek oraz wiceprezes ZG PZKO, Tadeusz Smugala.

Głos Ludu - gazeta Polaków w Republice Czeskiej

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: