Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Konferencja "Domy Pomocy Społecznej, możliwości i wyzwania"

24 listopada br. (środa) W ustrońskim hotelu „Jaskółka” Uniwersytet Śląski w Katowicach, Wydział Sztuki i Nauk o Edukacji i Wydział Nauk Społecznych oraz Dom Pomocy Społecznej dla Dzieci w Strumieniu organizują I Konferencję naukowo-dydaktyczną: "domy pomocy społecznej, możliwości i wyzwania". Konferencja będzie częścią wydarzenia, jakim jest Forum Dyrektorów DPS Województwa Śląskiego.

XXI w. stawia przed domami pomocy społecznej wiele wyzwań, pojawiają się również nowe możliwości. Celem niniejszej konferencji jest wymiana myśli naukowej oraz doświadczeń w interdyscyplinarnym gronie naukowców oraz praktyków

Tematem dominującym podczas konferencji będą wzbudzające już na tym etapie wiele emocji propozycje i plany związane z deinstytucjonalizacją pomocy społecznej. Jest to zagadnienie, które nie tylko dotyczy DPS, ale również pieczy zastępczej, a także funkcjonowania pomocy społecznej na poziomie gmin, powiatów, województw, a także całego kraju.  

Organizatorzy wydarzenia do udziału w konferencji zapraszają władze, a także pracowników nie tylko DPS-ów, ale także MOPS-ów, PCPR-ów, ROPS-ów, jednostek samorządu terytorialnego, pracowników naukowych i wszystkich tych, którzy w jakikolwiek sposób związani są z pomocą społeczną. 

Konferencja odbędzie się w formie stacjonarnej i on-line. Osoby, które chcą wziąć udział w wydarzeniu on-line mogą to uczynić na stronie: https://www.youtube.com/watch?v=2BmbrA1b0tQ 

Organizatorzy uruchomią możliwość zadawania pytań w komentarzach. 

Udział jest BEZPŁATNY. Wystarczy w dniu konferencji kliknąć w powyższy link, aby wysłuchać wystąpień i zadawać pytania. Wydarzenie odbędzie się w godzinach 09:00-13:00.

  • Program konfererencji - POBIERZ 

AK, UŚ

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: