Konderla wicemistrzynią Polski!

Anna Twardosz stoczyła wyrównany pojedynek o złoty medal z Nicole Konderlą (na zdj.) podczas Letnich Mistrzostw Polski w skokach narciarskich. Triumfatorką sobotniej rywalizacji została zawodniczka z Suchej Beskidzkiej, a goleszowianka sięgnęła po srebro.

Słowaczka Tamara Mesikova zwyciężyła w międzynarodowym konkursie Letnich Mistrzostw Polski, który odbył się w sobotni wieczór w Szczyrku. Z rywalizacji na krajowym podwórku radowała się Anna Twardosz. Zawodniczka AZS-u AWF Katowice liderowała na półmetku zmagań z przewagą blisko dwóch punktów nad Nicole Konderlą.

Twardosz nie zdołała przekroczyć granicy 90 metrów w rundzie finałowej, uzyskując 89,5 m. Metr dalej wylądowała obrończyni mistrzowskiego tytułu (90,5 m), ale Konderli zabrakło do złotego medalu 0,2 pkt. Na najniższym stopniu podium stanęła Natalia Słowik, reprezentująca barwy klubowe AZS-u Zakopane.

Letnie Mistrzostwa Polski w skokach narciarskich, Szczyrk (HS104), konkurs indywidualny:

1. Anna Twardosz (AZS AWF Katowice) 91 m / 89,5 m / 219.4 pkt.