Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Konderla i Jojko na najwyższym stopniu podium

Sobotnia rywalizacja w Szczyrku, w ramach drugiej letniej edycji Narodowego Programu Rozwoju Skoków Narciarskich i Kombinacji Norweskiej – „LOTOS Szukamy Następców Mistrza”, dostarczyła sporo radości w Wiślańskim Stowarzyszeniu Sportowym.

W piątkowym konkursie seniorów zabrakło na podium zawodnika Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego, choć zaraz za pierwszą „3” uplasował się Szymon Jojko. Jednak dzień później, 20-latek odniósł pierwsze zwycięstwo po kontuzji jaką odniósł w ubiegłym roku (przyp. red. – zerwał więzadła krzyżowe w kolanie).

- Bardzo pozytywnie ocenię te zawody i cieszę się, że wygrałem. Moje skoki były zdecydowanie lepsze niż w piątek. Poprawiłem drobny niuans, który dużo zmienił - przyznał Szymon Jojko w rozmowie dla Polskiego Związku Narciarskiego. - Skupiłem się na poprawie fazy lotu, nad tym aby narty trzymać bliżej siebie w powietrzu i szanować tę wysokość, a nie uciekać do boku nartami. Ten finałowy skok dał mi dzisiaj najwięcej radości, bo był dobry i przede wszystkim najdłuższy - dodał.

Jojko tryumfował wśród mężczyzn, a u kobiet dwa zwycięstwa odniosła Nicole Konderla (na zdj.). Zawodniczka WSS, pochodząca z Goleszowa, wręcz zdominowała rywalizację na kompleksie Skalite im. Beskidzkich Olimpijczyków w Szczyrku. W piątkowych zmaganiach wygrała o ponad 16 punktów nad drugą Kingą Rajdą, a dzień później jej przewaga nad zawodniczką KS AZS AWF Katowice była jeszcze większa i wyniosła 18 pkt.

 

ap

źródło: ox.pl
dodał: Andrzej Poncza

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: