Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Kończyce Wielkie: boisko wielofunkcyjne już działa

W styczniu 2020 roku informowaliśmy, że boisko wielofunkcyjne w Kończycach Wielkich zostanie ukończone jeszcze w tym roku. W październiku Wójt Gminy Hażlach Grzegorz Sikorski poinformował, że obiekt już funkcjonuje i został przetestowany przez LKS Błyskawica Kończyce Wielkie.

Boisko wielofunkcyjne w Kończycach Wielkich zostało  oddane do użytku - jakby to było wczoraj – doskonale pamiętam, jak wbijałem pierwszą łopatę pod budowę boiska, a już jest ono gotowe i można z niego korzystać. Jednak z uwagi na pandemię nie będzie uroczystego otwarcia – informuje Sikorski w mediach społecznościowych.

Na boisku trenowali już piłkarze LKS Błyskawica Kończyce Wielkie,  ale warto podkreślić, że mogą z niego korzystać wszyscy chętni do uprawiania sportu. Wójt podkreśla, że sport to zdrowie, jednak przypomina o najważniejszych zasadach użytkowania obiektu, dzięki którym ten posłuży przez wiele lat - korzystając z boiska musimy używać odpowiedniego obuwia sportowego o płaskiej podeszwie. Zabrania się używania obuwia piłkarskiego z korkami metalowymi czy plastikowymi. Oczywiście jazda na rowerze czy rolkach również odpada – wyjaśnia Sikorski.

Zgodnie z sugestią wójta, sport można połączyć z niesieniem pomocy – udając się na boisko, można zabrać plastykowe nakrętki napełnić „Ekoserce”, które znajduje się w pobliżu i powstało z myślą o rodzinach i opiekunach, którzy zbierają fundusze na rehabilitację i leczenie dzieci i młodzieży mieszkających w regionie.

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: