Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Kończyce Małe uwalniają książki

Wielu osobom nie jest już obcy termin - bookcrossing. Tym którzy nie spotkali się z takim sformułowaniem wcześniej, wyjaśniamy w skrócie, że  dotyczy on zostawiania przeczytanych książek w miejscach publicznych na przykład w pociągu, autobusie, ulubionym pubie, w szkole, w parku jak również w miejscach do tego celu przygotowanych. Po co ? - by znalazł je ktoś inny i mógł przeczytać, a potem przekazać dalej.

Każdy chyba w domu ma książkę, którą przeczytał i pewnie już do niej nie wróci. Może warto więc się nią podzielić  ?

Po polsku  bookcrossing oznacza uwalnianie książek. W światowy ruch bookcrossingu zaangażowało się już ponad siedemset siedemdziesiąt tysięcy ludzi z ponad 130 krajów. Niedawno akcja dotarła również do Kończyc Małych. W ogólnoświatową akcję zaangażowali się uczniowie i nauczyciele. Dzieci przyniosły z domów wiele książek, które trafiły na "półkę" bookcrossingu i znalazły nowych czytelników. Organizatorzy szkolnej akcji wierzą, że uwolnione książki wyjdą poza uczniowską społeczność i znajdą się w domach nie tylko mieszkańców Kończyc, ale i całej gminy.

Jak uwolnić książkę? - wystarczy zarejestrować się na stronie internetowej, dzięki czemu każda „uwolniona” książka otrzyma swój numer. W każdej chwili możemy znaleźć informację dzięki czemu poznamy jej „wędrówkę”.  Akcja Uwalniania Książek staje się coraz bardziej popularna. Celem bookcrossingu jest zachęcenie do czytania i jednocześnie umożliwienie korzystania z książek, zwłaszcza tym, których nie stać na ich zakup.

- Uwolnij książkę i przekaż ją dalej – zachęca mieszkanka Kończyc Małych - możesz podarować ją znajomemu, pozostawić na specjalnej półce lub w jakimś przypadkowym miejscu.

 

bsk
 

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: