Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Kończyce Małe: budynek do rozbiórki

A jednak do rozbiórki. Były budynek sportowy LKS Kończyce Małe zniknie z krajobrazu Gminy Zebrzydowice. Urząd Gminy ogłosił odpowiednie postępowanie o zamówienie. Do końca czerwca 2016 obiektu ma już nie być.

Zakres  zamówienia ogłoszonego przez Urząd  obejmuje:  wykonanie  rozbiórki  -  wyburzenia  obiektu  budowlanego . Roboty rozbiórkowe będą wykonywane na podstawie zgłoszenia robót na rozbiórkę.  Opracowanie  dokumentacji  rozbiórki  i  uzyskanie  prawomocnego  zgłoszenia  na  rozbiórkę w/w  obiektu  pozostaje  po  stronie  Wykonawcy.  

Przypomnijmy, popadanie budynku w ruinę rozpoczęło się w 2013 roku, kiedy dzięki pozyskanemu grantowi z UE wybudowano obok dla sportowców nowy, funkcjonalny i nowoczesny obiekt w którym swoją siedzibę znalazła również biblioteka. Stary budynek stał się więc zbędny a najlepszym pomysłem na zagospodarowanie - zbycie w drodze przetargu. Niestety, mimo rozpisanego  ustnego przetargu a także coraz to niższej ceny, nie znalazł się nikt chętny, kto chciałby w to miejsce zainwestować. Radni Gminy Zebrzydowice  podjęli więc uchwałę w której wycofali się ze sprzedaży a dalsze losy budynku radni pozostawili w "rękach" wójta, który zdecydował o jego rozbiórce. 

(red/mat.pras.)

źródło: ox.pl
dodał: CR

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: