Końcówka dla rywali

Koszykarze Nacomi Cieszyn ponieśli drugą porażkę w finale A i ich szanse do awansu do play-off znacznie zmalały. Podopieczni Jacka Bortliczka (przyp. red. – zastępuje Szymona Kałużę) przegrali w Czeladzi, a w najbliższą niedzielę przedstawią się przed własną publicznością.

Koszykarze Czeladzi oraz Cieszyna rozegrali w środowy wieczór wyrównane spotkanie, ale gospodarze zachowali więcej zimnej krwi w końcowych minutach i to oni mogli radować się z kompletu punktów.

Pierwsze dwie kwarty padły łupem zawodników z Czeladzi, ale cieszyńscy koszykarze dobrze spisali się w trzeciej odsłonie, odrabiając sporo punktów, i przed ostatnią 10-minutówką tracili tylko dwa oczka – 60:62. Jednak w czwartej kwarcie więcej krwi zachowali gospodarze, którzy ostatecznie odnieśli zwycięstwo – 89:79.

3 liga (gr. śląska), finał A, 15.01.2020:

MCKS Czeladź - Nacomi Cieszyn 89:79 (24:20, 22:17, 16:23, 27:19)

Punkty dla Nacomi zdobyli: Dominik Malak (20), Michał Bożomański (19), Przemysław Rączka (18), Maciej Surzycki (6), Jakub Wajner (6), Paweł Łysień (5), Piotr Szafarczyk (5). W składzie znaleźli się również: Borys Macura, Kacper Borus, Łukasz Łośko, Hamdi Ben Mohammed, Marcin Matuszek

Nacomi kolejne spotkanie rozegra w najbliższą niedzielę (19.01) i przedstawi się przed własną publicznością. Podopieczni Szymona Kałuży, w Hali Sportowej przy Al. Łyska, podejmą koszykarzy GTK II Gliwice, którzy plasują się na drugim miejscu w finale A. Początek spotkania o godz. 18. Dodajmy, iż Nacomi zamyka tabelę ze stratą trzech punktów do miejsca promującego grę w play-off.