Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Koncerty, wernisaże, rajd rodzinny, czyli gdzie wybrać się na weekend ?

Przed nami kolejny, już wakacyjny weekend, przedstawiamy krótkie zestawienie tego, gdzie warto się wybrać i dobrze spędzić czas. Nie zabraknie ciekawych imprez, jak i aktywnego wypoczynku.

Piątek

Już dziś wieczorem dla miłośników poezji śpiewanej o godzinie 20.00 w goleszowskiej Etno Chacie Topolej zagra Tomasza Żółtko, wokalista, kompozytor i gitarzysta, pochodzący z Gdańska. W Strumieniu natomiast można odwiedzić od godziny 18 wernisaże wystaw fotograficznych i rzeźbiarskich w ramach Sfart festiwalu, który startuje już dziś i potrwa do soboty.


Sobota

O godzinie 10.00 spod Gminnego Ośrodka Kultury w Hażlachu startuje I Rodzinny Rajd na Orientację, trasa kończy się w sportowym parku w Zamarskach i obejmuje 40 km dla zawodników indywidualnych oraz 10 km dla rodzin, uczestnictwo jest bezpłatne. W Strumieniu drugi dzień Sfart Festiwal, tym razem będzie okazja do posłuchania koncertów, takich zespołów m.in. jak Hertz Klekot, czy Lęk Wysokości. W programie także Infernis – teatr ognia. W Górkach Wielkich odbędzie się wernisaż wystawy IV Warsztatów Kreatywnych oraz koncert zespołu wokalnego Bi - Bi Singer, imprezy te startują od 16.00 i są organizowane z okazji Artystycznego Lata u Kossaków, które to potrwa do końca sierpnia. W Brennej w Parku Turystyki o 18.00 rusza Noc Świętojańska, na scenie będzie można zobaczyć m.in. Zespół Regionalny Brenna oraz Horpynę, olsztyńską grupę, grającą ukraiński folk-rock. W Cieszynie natomiast można skorzystać z ostatniego dnia czytania w Parku Pokoju z okazji drugiej edycji Rekordu jak z Bajki, w tegorocznej akcji brali udział m.in. muzycy z grupy Golec uOrkiestra.

Niedziela

W Zebrzydowicach już o 10.00 odbędzie się IV Rajd Synchroniczny Pojazdów Zabytkowych, będzie okazja podziwiać samochody i motocykle z minionej epoki. Ponadto, w Wiśle Śląska Niedziela z biesiadą śląską, zagra Szlagier Maszyna i Arkadia Band.

Portal OX.PL jest patronem medialnym wydarzeń.


źródło: mat.pras.
dodał: MP

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: