Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Komu Wisła przypadła do gustu?

Odliczanie do rozpoczęcia Pucharu Świata w skokach narciarskich powoli dobiega końca. Już w najbliższy weekend czeka nas inauguracja na skoczni im. Adama Małysza. Którzy skoczkowie mogą pochwalić się wygraną w Wiśle?

Wisła, po raz pierwszy, gościła skoczków w ramach Pucharu Świata w sezonie 2012/13 i wówczas zwycięstwo z niej wywiózł Anders Bardal. Przez pierwsze trzy lata konkursy na skoczni im. Adama Małysza odbywały się w styczniu, a w 2016 roku Wisła miała zorganizować dwa konkursy indywidualne w marcu, ale ostatecznie znowu przypadło tylko na jednym, gdyż drugi odwołano z powodu silnie wiejącego wiatru.

Skoczkowie rywalizowali u nas na początku roku 2017 i dla polskich kibiców były to szczególne zawody. Zarówno w pierwszym, jak i drugim konkursie indywidualnym na najwyższym stopniu podium stawał Kamil Stoch. To właśnie zakopiańczyk może pochwalić się największą liczbą zwycięstw w Wiśle. W ramach PŚ odniósł tutaj dwie wygrane oraz dwukrotnie kończył zmagania na drugim miejscu.

Na skocznię im. Adama Małysza jest szczególnie zwrócona uwaga od sezonu 2017/18, gdyż od tego właśnie czasu dochodzi na niej do inauguracji PŚ. Odkąd w Wiśle rozpoczyna się wyścig po Kryształową Kulę, biało-czerwoni nie są w stanie wygrać konkursu indywidualnego, ale za to drużynowo przypisali sobie wygraną w ubiegłym sezonie.

Zwycięzcy Pucharu Świata w Wiśle:

  • Kamil Stoch - 2
  • Stefan Kraft (AUT) – 1
  • Junshiro Kobayashi (JPN)
  • Jewgienij Klimow (RUS)
  • Anders Bardal (NOR)
  • Andreas Wellinger (GER)
  • Roman Koudelka (CZE)

 

AP

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: