Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Kominiarze będą inwentaryzować ustrońskie piece

W latach 2018-2019 realizowany jest projekt „Zintegrowany system wsparcia polityki i programów ograniczenia niskiej emisji”. Ma on na celu wypracowanie i przetestowanie koncepcji stworzenia narzędzia informatycznego, jakim jest baza urządzeń grzewczych. Aktualnie w projekcie udział bierze Ustroń.

- Miasto Ustroń przy współpracy z Ministerstwem Technologii i Przedsiębiorczości realizuje projekt „Zintegrowany system wsparcia polityki i programów ograniczenia niskiej emisji". Głównym celem projektu jest m.in. - stworzenie prototypu systemu inwentaryzacji źródeł niskiej emisji z bazą danych urządzeń grzewczych i narzędziami do analizy tych danych. Miasto Ustroń podpisało umowę z Zakładem Kominiarskim Sp. J., który przeprowadzi inwentaryzację źródeł ciepła na terenie miasta. Dlatego też zwracamy się z prośbą do właścicieli nieruchomości o umożliwienie przeprowadzenia takiej inwentaryzacji – poinformowały władze miasta za pośrednictwem mediów społecznościowcyh.

Mieszkańcy miasta mogą jednak spać spokojnie. Dane, które zostaną zebrane przez kominiarzy, nie prowadzą do konieczności wymiany źródeł ciepła. Posłużą one jedyne do stworzenia bazy danych, pomocniczej przy realizacji programu. Warto w tym momencie zaznaczyć, że sam projekt ma na celu przygotowanie prototypu narzędzia informatycznego, w związku z czym nie wiadomo aktualnie, kiedy taka baza powstanie i czy faktycznie będzie wdrożona w całym kraju. W ramach działań ma powstać również odpowiedni projekt zmian w prawie, jednak do jego uchwalenia i wejścia do systemu prawnego wciąż jeszcze daleka droga.

Sam program, w którym odpowiednie jednostki znajdą informacje dotyczące źródeł ciepła (źródeł niskiej emisji w Polsce), ma pomóc w likwidacji źródeł niskiej emisji. Ma pozwalać na określenie optymalnej interwencji, która będzie stopniowo likwidować źródła niskiej emisji, zmniejszać ubóstwo energetyczne i jednocześnie pozwoli przeprowadzić wszystko w sposób przemyślany, sprawny i co najważniejsze, realny.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

7
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-05-31 11:13:50
Mieszkaniec os. 700 lecia: https://images83.fotosik.pl/266/14858bb8fbdae0efgen.jpg?t=1559293456 Ciekaw jestem czy piec do którego podłączony jest ten komin na terenie starej Kuźni zostanie zinwentaryzowany. Latem nawet przy 30 stopniowym upale leci z niego czarny dym. Komin nie należy do Euro sklepu !!!
2019-05-31 15:04:27
wyśmienity cwaniaczek: ja nie wpuszczę tego czarnego człowieka do domu !!! no bez jaj ...jakby zobaczył moją kotłownię a w niej pocięte opony na rozpałkę, resztki styropianu z ocieplenia i stare zasoby fiału i flotu to by chłopu bloczków na mandaty nie starczyło .........
2019-05-31 16:15:21
akord60: Gdy spaceruję z psem nad Wisłą w Skoczowie, zimą ok godz 19 jakoś opuszcza mnie poczucie humoru (vide wyśmienity cwaniaczek). Gdy do tego dołożyć jeszcze info, że węgla mamy na 200 lat, a od elektrowni wiatrowych krowy przestają cielić... cóż... a to Polska właśnie
2019-05-31 16:42:52
jasper: A to nie wiecie, ze mozna sie pomodlic i nie bedzie dymu. Jest modlitwa od pogody, od zdrowia to powinna byc tez od czarnego dymu. Serio, caly czas o takich cudach pisza na ox.pl a ksieza potwierdza za Bog zaplac i nie tylko.
2019-05-31 17:01:17
donekT: jasper-Q chyba białego.
2019-05-31 17:04:59
jasper: doneczku, tobie to juz para uszami wychodzi. Odmow pare zdrowasiek, zebys innych nie zarazil.
2019-05-31 18:51:10
donekT: jasper-Q Mnie kołtun, tak jak Ciebie, nie chroni. Tobie nawet wosk uszami wychodzi, będzie trzeba wezwać kominiarzy, żeby przeczyścili i udrożnili.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: