Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Komentarze powyborcze: Puda, Suchoń i Koperski

O wynikach exit-poll pierwszej tury wyborów prezydenckich porozmawialiśmy z posłami wybranymi w naszym okręgu wyborczym - Grzegorzem Pudą (Prawo i Sprawiedliwość), Mirosławem Suchoniem (Koalicja Obywatelska) i Przemysławem Koperskim (Lewica).

Grzegorz Puda: Oczywiście trochę szkoda, że do rozstrzygnięcia nie doszło w pierwszej turze, ale wynik prezydenta Andrzeja Dudy, to bardzo dobry punkt wyjścia do kolejnej tury. Przekroczenie pułapu 40 procent dla kandydata pokazuje, z jednej strony ugruntowaną dobrą pozycję w świadomości Polek i Polaków, z drugiej pozwala na spokojne poprowadzenie kampanii na kolejne dwa tygodnie. Mimo, że większość kandydatów przygotowana była do biegu na 400 metrów, przez nieodpowiedzialność „totalsów" musieli pobiec maraton. Jednak zapewniam, że prezydent Andrzej Duda nie złapał nawet zadyszki i na ostatnich metrach przekroczy linie mety jako pierwszy.

Mirosław Suchoń: Przede wszystkim warto podkreślić świetną frekwencję. Wszystkim, którzy wzięli udział w wyborach należy pogratulować skorzystania z przysługującego im prawa. Jestem dumny z tego wysokiego społecznego zaangażowania. To pokazuje, że ludzie oczekują zmiany - ponad 30% Rafała Trzaskowskiego to wynik, którego mało kto się spodziewał, chociaż ciężko pracowaliśmy. Upadł mit, że Andrzej Duda podejmując decyzje robi to zgodnie z wolą większości Polaków - jego poparcie rzędu 41%, jako urzędującego prezydenta, jest wynikiem zaskakująco niskim. Gratuluję Szymonowi Hołowni, jego wynik utwierdza mnie w tym przekonaniu, że Polacy oczekują zmiany. 

Przemysław Koperski: Dziękuję tym wszystkim, którzy głosowali na Roberta Biedronia. Trzeba pamiętać o tym, jak wyglądała ta kampania - była de facto najdłuższą w historii, bo zaczęła się praktycznie w grudniu ubiegłego roku, a kończy się końcem czerwca. W między czasie mieliśmy epidemię COVID-19, zmianę kandydata Koalicji Obywatelskiej, co spowodowało polaryzację sceny politycznej. Wszystkim pozostałym kandydatom, spoza PiSu i Platformy trudno było odnaleźć się w tej nowej rzeczywistości. Wielkie słowa uznania i szacunek dla Roberta Biedronia, bo to był kandydat, który w trudnym momencie mówił o równości, demokracji, mniejszościach seksualnych, że jej przedstawiciele są ludźmi, a nie ideologią. To trzeba docenić. 

KR, MSZ

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

19
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-06-28 22:03:38
krzysztof.mm: już wiedzą, że teraz tylko oszustwa i machloje mogą ich uratować przed porażką a potem sądem
2020-06-28 22:04:52
MMM111: Puda robi jak zawsze minkę słodką, a po tych wynikach rajtuzy ma pojscane...
2020-06-28 22:04:55
MMM111: Puda robi jak zawsze minkę słodką, a po tych wynikach rajtuzy ma pojscane...
2020-06-28 22:09:36
Vito: Krzysiu, no trzaskowski ma szansę bo popiera do re zmiany dudy: niższy wiek emerytalny i 500+. Mówił że rękoma i nogoma będzie bronił co pis uchwalił. Choć sam głosował przeciw. Bardzo wiarygodny kandydat. Z całej jedenastki był jedynym który nie może wygrać. Więc teraz został tylko Duda.
2020-06-28 22:23:39
politykier: ... Wbrew pozorom, elektorat niezakwalifikowanych do dogrywki kandydatów nie zawsze bierze stronę/sugestie swojego docelowego kandydata, a bliskość ideowa niejednokrotnie przeważa nad politycznymi niechęciami. Warto zwrócić uwagę, iż wśród kandydatów (wszystkich) możemy dostrzec nadreprezentację osób skłonnych wspierać KULTUROWE (niekoniecznie wyznaniowe) Chrześcijaństwo, konserwatyzm, poglądy zachowawcze lub umiarkowanie postępowe. Z kolei A N T Y K U L T U R A, jak zwykle została zmarginalizowana. Pragnę przypomnieć, iż wbrew pozorom, potencjalne mniejsze zło dla A N T Y K U L T U R Y również w pewnych lansowanych medialnie sprawach zadowala się półśrodkami, tam samo, jak niegdyś Komorowski.
2020-06-28 22:27:14
politykier: W odniesieniu do kończącego się "czteropaku wyborczego", jak pokazały wybory do EURO-parlamentu, ELEKTORATY SIĘ NIE SUMUJĄ! Ludzie mają swój rozum;)
2020-06-28 22:36:31
politykier: Z kolei porównując do przykładu często powoływanego przez krzy-sia+ R. Giertycha... wiem, że to sprzed wieków... Liderzy LPR byli otwarcie antyPiSowscy, koalicję z PiSem traktowali jako mariaż z rozsądku, bynajmniej nie z miłości, a koalicjanci wzajemnie sobie nie ufali, podkładali nogę, tworzyli fikcyjne afery etc. Kiedy pewne konserwatywne i wpływowe w pewnych kręgach środowisko zmieniło pupilka partyjnego, elektorat LPR w sporej części przerzucił się na PiS, wbrew sympatiom swoich liderów. Dziś np. Giertych uchodzi za krytyka obecnej formacji rządzącej, jednak pod względem światopoglądowym, wielu powołującym się na słowa byłego ministra, jest z nim nie po drodze.
2020-06-28 22:46:46
politykier: Pana Mirosława Suchonia odsyłamy do KONSTYTUCJI. W Polskim systemie Prezydent jest organem o silnej REPREZENTACJI SPOŁECZNEJ i kto nie zdobędzie zaufania przynajmniej przeszło połowy głosujących (niebiorący udziału w wyborach również głosują, również manifestują swoje poglądy), nie może zostać Prezydentem. Prezydent z samej zasady reprezentuje wszystkich Polaków, jednak w trudnych kwestiach kieruje się praktycznie zdaniem przeszło połowy głosujących i społeczeństwa.
2020-06-28 22:50:25
politykier: In plus, Panie Mirosławie, niemal każdy rząd reprezentuje interesy tylko części społeczeństwa. Dlatego zwykle do obalenia zastanej ekipy należy zmobilizować ogół.
2020-06-28 22:55:25
politykier: Panie Przemysławie Koperski, nazywajmy rzeczy po imieniu, byliśmy świadkami rozpaczliwej operacji pewnej linii politycznej, która zmieniła zasady w trakcie gry i doprowadziła do przesunięcia wyborów, tylko po to, aby w pierwszej kolejności zachować swoją pozycję na krajowej opozycji. Naprawdę, bardzo "demokratyczne" zachowanie, tym bardziej że sprzedawane jako rzekoma troska i dbałość o życie i zdrowie Polek i Polaków.
2020-06-28 23:07:29
Pogromca pogromców i cwaniaczków: Jeśli jakimś cudem wygra cacuś to będzie to czas stracony dla Polski. Dla tych co się cieszyli że cacuś coś zmieni będzie rozczarowanie. Otóż nic nie zmieni. Żadnych programów społecznych nie zlikwiduje, bo po pierwsze to nie prezydent o tym decyduje, a po drugie sam to obiecał. Więc krzysiu dalej będziesz jątrzył. Jedyne czego możemy się spodziewać to chaos i ciągłe kłótnie na linii rząd - prezydent, blokowanie ustaw, i szkodzenie Polsce.
2020-06-29 07:02:41
prometeusz: Osobiście uważamy ,że ten WYNIK PREZYDENTA jest odzwierciedleniem " troski " posłów do Obywatela! - nie wspominamy ,ze biuro poselsie od kilku miesięcy "telefonicznie " umarło "
2020-06-29 07:09:34
Mach: Monopol, na władzę nigdy narodowi dobrze nie służył. Mam nadzieję, że naród dobrze wybierze i ten szkodliwy monopol władzy zostanie przełamany. Czas na pogłębioną refleksję przed kolejną turą.Chaosu, już doświadczaliśmy- głównie przy bezmyślnym uchwalaniu ustaw sejmowych wielokrotnie poprawianych bo zabrakło- czego? ano właśnie pogłębionej refleksji chroniący obóz władzy przed jego bezmyślną, pośpieszną i niepohamowaną zaborczością objęcia wszystkich stanowisk w państwie. Dlatego uważam ,że prezydentem powinien być przedstawiciel spoza bloku rządzącego.
2020-06-29 09:07:53
pogromca ciemnoty: Cacuś nic nie zmieni, jest tylko środkiem do usunięcia budynia ze stanowiska i dlatego na niego głosowałem. Jedyną osobą, która może zmienić to kościelno- prawackie dziadostwo jest Biedroń i lewica. Ale jak już wcześniej powiedziałem to jeszcze nie ten czas. Może za 20-30 lat jak to księżobojne kołtuństwo się przerzedzi.
2020-06-29 09:24:06
Raaq: @pogromca ciemnoty, A co niby miałaby zmienić lewica? Przecież Duda spełnia po kolei wszystkie ich postulaty.
2020-06-29 11:05:18
Pogromca pogromców i cwaniaczków: pogromca ciemnoty czyli krzysztof+kilkanaście profili ani cacuś ani ciamciaramcia nic nie zmienią bo to nie leży w kompetencjach prezydenta. Chwalisz się swoim wykształceniem a nie potrafisz takiej prostej rzeczy pojąć. Przypominam że cacusia nie chce ponad 70% z głosujących Polaków!
2020-06-29 11:05:55
Oj nie nie: Kandydaci do 2 tury to tacy sami socjaliści. Nie ma między nimi żadnej różnicy.
2020-06-29 15:12:35
pogromca ciemnoty: Do Raag: wypie...ić religię ze szkół, bo to jest narzucana ideologia - kasy fiskalne dla czarnych pasożytów w sutannach - koniec wpie...nia się KK do każdej dziedziny życia... to może zmienić lewica. Francja potrzebowała 100 lat na wypie....nie ich na swoje podwórko, wierzę, że u nas będzie krócej.
2020-06-29 20:17:34
Oj nie nie: Szanowny pogromca ciemnoty: obecny rzadzacy jest lewicowy, proszę sprawdzić ich ustawy (popiera je lewica w sejmowych głosowaniach) to sygnal ż e cos jest nie tak. Niestety jestes prawdopodobnie jestes statystycznym wyborca PAD (co wychodzi z wypowiedzi) i pewnie nie wiesz skąd są w państwie pieniądze ni nie odrozniasz brutto od netto pracując na minimalnej krajowej nie i stresuje cię dlaczego masz podatki wysokie i jest ich coraz więcej
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: