Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Kolonie letnie nad morzem... obozy, półkolonie... odpoczynek dla dzieci i młodzieży

Pogorzelica, Łeba, Krynica Morska, Kołobrzeg ... To kolejne propozycje letniego odpoczynku skierowane do dzieci i młodzieży z Cieszyna. Ich organizatorem są organizacje pozarządowe i parafie.

Odpoczynek nad morzem to marzenie wielu dzieci. W tym roku najmłodsi mieszkańcy Cieszyna spędzą je między innymi w Pogorzelicy, Krynicy Morskiej, Kołobrzegu, Łebie ... Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Oddział Powiatowy zaprasza uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych do wspólnego spędzenia wakacji. Są jeszcze wolne miejsca.

Jeśli nadal zastanawiasz się, jak zaplanować swoim pociechom wakacje, warto przyjrzeć się ofertom letniego wypoczynku, którego organizatorem są organizacje pozarządowe i parafie. Nadal znajdziemy tam wolne miejsca. 

- Być może są jeszcze rodzice, którzy zastanawiają się, jak zorganizować dzieciom letnie wakacje, by spędziły je atrakcyjnie, ciekawie, w miłym towarzystwie i pięknym miejscu. Zapraszamy na letnie kolonie do Pogorzelicy. Posiadamy jeszcze kilka wolnych miejsc. Termin kolonii 31 lipca- 15 sierpnia. Koszt wyjazdu 1350 złotych. Cena obejmuje oczywiście przejazd, ciekawy program pełen atrakcji oraz pobyt dziecka w Pogorzelicy – wyjaśnia Danuta Łabaj, prezes Oddziału Powiatowego TPD w Cieszynie – Bliższe informacje na temat wyjazdu można uzyskać pod numerem telefonu 501 871 727.

Z jakich atrakcji już teraz korzystają najmłodsi? O wyjazd do Krynicy Morskiej zadbała Parafia Rzymskokatolicka św. Elżbiety. Tu kolonie letnie rozpoczęły się 1 lipca i potrwają do 14. W trakcie kolonii są również uczestnicy wakacji – z Bogiem, którzy z Rzymskokatolickiej Parafii św. Jana Chrzciciela wyjechali do Łeby. 20 sierpnia kolonie rozpocznie Stowarzyszenie „Dziedzictwo” św. Jana Sarkandra, które w tym roku zorganizowało wypoczynek w Kołobrzegu.

W minioną środę (4 lipca) ZHP Komenda Hufca Ziemi Cieszyńskiej rozpoczął kolonię zuchową w bazie obozowej ZHP w Drogomyślu. A już 4 sierpnia rozpocznie się obóz harcerski pod namiotami w Pogorzelicy.

To jednak nie wszystkie atrakcje, których adresatami są dzieci i młodzież. Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Oddział Powiatowy jest również organizatorem półkolonii letnich dla dzieci z cieszyńskich szkół podstawowych i gimnazjów.  Środowiskowe Ogniska Wychowawcze nr 1,2,3,5, „Przytulisko” od 2-13 lipca, w godzinie od 8.00-14.00 zapewniają wiele atrakcji i ciekawie spędzony czas. W tym samym terminie TPD organizuje również w gimnazjum nr 1 i 3 oraz w Środowiskowym Ognisku Wychowawczym nr 4 letnie warsztaty zainteresowań dla dzieci z cieszyńskich gimnazjów (łącznie 60 godzin).

Od 2 lipca – 10 sierpnia w Stowarzyszeniu Cieszyńskiej Młodzieży Twórczej trwać będą półkolonie „Twórcze Lato”. 

 

Barbara Stelmach-Kubaszczyk 

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: