Kolejne sukcesy na macie

Silesia Cup był głównym turniejem w ten weekend, na który wybrały się kluby z Cieszyna, Pogwizdowa oraz Skoczowa. Dodatkowo, zawodnicy Sparty wybrali się także do Gdańska, gdzie rywalizowali w ramach International Judo League.

Do Rybnika, gdzie został zorganizowany turniej Silesia Cup, udało się pięcioro zawodników cieszyńskiej sekcji. Największy sukces zanotowała Wiktoria Michalska, która startowała w kategorii do 44 kg. Podopieczna Arkadiusza Lipy sięgnęła po brązowy medal. Na słowa uznania zasłużył także Artur Augun, który zajął piąte miejsce. Karol Kozyra oraz Natalia Król uplasowali się na siódmej pozycji. Z kolei Oliwier Kozłowski był dziewiąty.

W tych samych zawodach wzięli udział także zawodnicy UKS Nakano Pogwizdów. Trzem udało się sięgnąć po medale. Patryk Węglorz oraz Filip Czupil ulegli dopiero w finałach. Jakub Herrman zakończył rywalizację na najniższym stopniu podium.

Pracowity weekend mają za sobą także reprezentanci skoczowskiej Sparty. Wzięli udział w Silesia Cup, z którego wrócili z trzema krążkami – Ewa Tęcza, Monika Sawczuk oraz Aleksander Kurdun. Druga część zawodników Sparty wybrała się na północ Polski, do Gdańska. Podczas International Judo League, gdzie wystąpili także judocy z Rosji, Ukrainy oraz Czech, zawodnicy skoczowskiej drużyny wywalczyli pięć medali, z czego dwa najcenniejsze. Po złota sięgnęli Jan Kolondra oraz Szymon Staniek. Adam Skoczylas zakończył zmagania ze srebrem, a Ania Muras oaz Mateusz Hulboj wyjechali z Gdańska z brązowymi krążkami.

Podczas Silesia Cup, świetnie zaprezentował się Bartosz Baczyński. Zawodnik UKS Centrum Wisła wygrał wszystkie walki w kategorii do 81 kg i sięgnął po złoty medal. W Rybniku przedstawiła się także zawodniczka wiślańskiego klubu, Zuzanna Zalewska, która zajęła siódme miejsce.