Kolejne podium Pilcha!

Tomasz Pilch (na zdj.) przed tygodniem, po blisko dwuletniej przerwie, stanął na podium w ramach Pucharu Kontynentalnego, zajmując 2. miejsce w Sapporo. Wiślanin ponownie uplasował się w czołowej „3”, stając na najniższym stopniu podium w niedzielnym konkursie w Eisenerz.

Miłe wieści napłynęły do nas z Austrii, gdzie zakończył się konkurs w skokach narciarskich w ramach Pucharu Kontynentalnego. Tomasz Pilch zajmował 3. miejsce na półmetku zmagań w Eisenerz, uzyskując 104 metry, ale w czołówce panował ogromny ścisk. Zawodnik Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego wylądował dwa metry bliżej w rundzie finałowej – 102,0 m – ale pozwoliło mu to wyprzedzić o 0,8 pkt. Stefana Rainera, dzięki czemu 22-latek stanął po raz drugi na podium w bieżącej edycji PK.

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Tomasz Pilch (@tomasz.pilch.official)

W Eisenerz wystąpił również kolega klubowy Pilcha, Kacper Juroszek. Istebnianin powiększył swój dorobek punktowy tylko w sobotnim konkursie, zajmując 27. miejsce. Niestety, dziś nie powiodło mu się awansować do rundy finałowej – po skoku na odległość 96,5 m zakończył pierwszą serię na 37. pozycji.