Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Kolejna ofiara COVID-19 w powiecie. Będą kontrole w żółtych strefach

Z danych cieszyńskiego sanepidu wynika, że dziś (7.08) zmarł mieszkaniec gminy Chybie zakażony wirusem SARS-CoV-2. To 37 ofiara w regionie od początku epidemii.

W całym powiecie przybyło też osób zakażonych - na COVID-19 zachorowało dwóch mieszkańców gminy Cieszyn oraz po jednym z gmin Chybie, Skoczów, Strumień i Wisła.

Siedem osób z regionu otrzymało dziś negatywne wyniki testów na obecność koronawirusa - są to mieszkańcy gmin Wisła, Ustroń, Strumień, Istebna, Hażlach, Cieszyn i Chybie.

Ministerstwo Zdrowia podało, że dziś na terenie całego kraju aż u 809 osób wykryto koronawirusa, z czego najwięcej u mieszkańców województwa śląskiego (259). Minister Łukasz Szumowski zapowiedział, że będzie prosił Główny Inspektorat Sanitarny i Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji o wzmożone kontrole na terenie powiatów ze stref żołtych i czerwonych, a także w miejscowościach turystycznych. - To, że jesteśmy na wakacjach, nie zwalnia nas z tego, że jak wchodzimy do sklepu to zakładamy maskę, a jak wchodzimy do restauracji, to trzymamy dystans. I nie zwalnia to restauratorów z tego, że stoliki mają być w odpowiedniej odległości - mówił polityk cytowany przez portal Onet.pl.

KR/PSSE Cieszyn/MZ

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

9
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-08-07 19:56:25
mama2: Ciężko już słuchać i czytać o tej koronaściemie. Oczywiście wyrazy współczucia dla bliskich zmarłych osób, ale pod wielki zdaniem zapytania jest fakt, z jakiego rzeczywiście powodu zmarli... Co to za zaraza, że trzeba zrobić test, zeby się dowiedzieć, że jest się chorym? Co to za za zaraza, której efektem jest mniejsza ogólna liczba zgonów? Co to za zaraza, któej nie widać, ale o której ciągle się mówi.. zadajmy sobie pytanie, czy ktokolwiek by ją zauważył, gdyby nie ogłoszono jej w mediach? Może po to są obowiązkowe maseczki, żeby uwiarygodnić całą inscenizację? Proszę zacząć samodzielnie myśleć, rozglądać się dookoła i wyciągać wnioski z obserwacji własnych... Mam nadzieję, że prawda wyjdzie na jaw, a ci, którzy rozpętali koronapanikę, odpowiedzą za to!
2020-08-07 21:42:10
Jarex18: To wszystko koronościema! Warto prześledzić niezależne źródła np na YouTubie, pozatym co te testy naprawdę pokazują, zdrowych ludzi zamyka się bo test dodatni.
2020-08-07 21:55:37
Jarex18: https://youtu.be/OPm0ohFmkQI
2020-08-07 23:10:57
Waldo94: Pandemio-Psychoza STOP !!!!!!!!!!!!!!!
2020-08-08 09:36:44
koszor: Czyli jednak nie wszyscy dali się ogłupić propagandzie i potrafią trzeźwo ocenić sytuację.
2020-08-08 09:40:20
koszor: Za szkolnika zastanawiałem się, jak Hitler mógł ogłupić cały naród? Jak to jest w ogóle możliwe? Dzisiaj za pomocą mediów ogłupiono całą planetę. Gdyby padły wszystkie łącza, nikt nawet by nie zauważył "choroby". A tak strachem i karami terroryzuje się poszczególnych ludzi, regiony czy całe kraje.
2020-08-08 09:45:04
św. Patryk: a Ziemia jest płaska i Amerykanie nigdy nie wylądowali na Księżycu, jasne - jest was trochę, w końcu ktoś przecież głosuje na PiS czy modli się o pogodę albo zdanie egzaminu na prawo jazdy
2020-08-08 09:49:03
św. Patryk: koszorku, gdyby padły wszystkie łącza o epidemii dowiedziałbyś się dopiero przed bramą zamkniętego z powodu braku mocy przerobowych szpitala, w tłumie sobie podobnych boroków z objawami zapalenia płuc, albo w długiej kolejce po trumnę dla taty czy mamy
2020-08-08 09:53:09
Antykler Forte: 30 lat nauczania w szkołach religii zamiast nauk przyrodniczych i przedmiotów ścisłych przyniosło o wiele gorszą niż covid epidemię totalnego bezmózgowia u dużej części mniej odpornej na głupotę populacji
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: