Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Kolejek do żłobka nie ma

Obecnie Żłobki Miejskie w Cieszynie mogą zapewnić miejsce 160 dzieciom. Opieka i wychowanie w tych placówkach są bezpłatne, rodzice pokrywają jedynie koszty wyżywienia. Okazuje się jednak, że tylko niespełna dwadzieścia procent dzieci w Cieszynie uczęszcza do żłobków.

Obecnie niewielki odsetek dzieci w Polsce objętych jest opieką żłobków, mówi się, że jest to mniej niż dwa procent w skali kraju. W Cieszynie liczba dzieci od kilku lat wacha się pomiędzy 130-160, to całkiem sporo zważywszy, ze jeszcze pięć lat temu istniał problem z naborem nawet setki maluchów. Dzisiaj liczba ta wynosi 155.

Zapisy dzieci obywają się na bieżąco i przyjmowane są w żłobku przy ulicy Moniuszki 13. Koszt pobytu w przypadku mieszkańca Cieszyna wynosi 220 złotych, nieco więcej muszą zapłacić osoby spoza miasta, bo 300 zł.

Na temat tego w jakim wieku dziecko w żłobku powinno zostać objęte opieką toczą się dyskusje, przygotowywana jest również nowelizacja przepisów prawnych w tym zakresie, ponieważ na dzisiaj nie ma odrębnego przepisu regulującego funkcjonowanie żłobków. Aktualnie maluchy przyjmowane są w wieku od 5 miesięcy do 3 lat.

 

BSK

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: