Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Koleje Śląskie: Ograniczenie kursów transgranicznych

Chociaż rządowe restrykcje nie dotknęły bezpośrednio transportu kolejowego, to Koleje Śląskie zdecydowały się na ograniczenie lub zawieszenie przejazdów transgranicznych. Chodzi o połączenia Polska-Czechy i Polska-Słowacja.

Jak informują Koleje Śląskie, tymczasowe zmiany w rozkładzie jazdy są podyktowane troską o zdrowie i bezpieczeństwo pasażerów, a także restrykcjami wprowadzonymi u naszych południowych sąsiadów - zawieszone od 20 marca 2021 r. do odwołania zostają relacje transgranicznego połączenia pomiędzy Polską a Czechami na odcinku Chałupki-Bohumin-Chałupki. Republika Czeska wprowadziła znaczące ograniczenia w poruszaniu się. Region zamieszkania można opuszczać tylko z uzasadnionych powodów, natomiast od godz. 21:00 do godz. 5:00 obowiązuje godzina policyjna, podczas której bez uzasadnionej przyczyny nie wolno wychodzić z domu. Zawieszeniu ulegają także połączenia transgraniczne ze Słowacją na odcinku Žilina-Zwardoń-Žilina o numerze 4474 oraz 4477 obsługiwane przez Słowackiego przewoźnika ZSSK. Zmiany te obowiązywać będą od 29 marca do 30 kwietnia. Na Słowacji miejsce zamieszkania można opuszczać tylko w określonych sytuacjach – wyliczają Koleje Śląskie.

Obecnie nie wiadomo, kiedy transport do Bogumina zostanie przywrócony. Wciąż realizowane mają być połączenia do miejscowości przygranicznych na terenie województwa śląskiego.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: