Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Kolejarze chcą dostosować stacje do potrzeb pasażerów

Kolejarze pragną aby stacje kolejowe były dostosowane do potrzeb pasażerów. Dlatego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. przed modernizacją stacji w Czechowicach-Dziedzicach, Zebrzydowicach, Zwardoniu omawiają zakres prac z gospodarzami miejscowości. Kolejarze chcą poznać opinie na temat planowanych inwestycji i najlepiej połączyć je z potrzebami otoczenia.

Celem organizowanych spotkań ma być zapoznanie mieszkańców z zakresem przyszłej inwestycji w obrębie trzech stacji: Czechowice Dziedzice, Zebrzydowice, Zwardoń – ma to pozwolić urzędom na wcześniejsze zaplanowanie ewentualnych prac (parkingi, komunikacja), tak aby w maksymalny sposób możliwe było wykorzystanie zmodernizowanych stacji.

Również w styczniu 2014 r. PKP Polskie Linie Kolejowe., wystąpią z wnioskiem do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Katowicach o uzyskanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla prac modernizacyjnych na stacjach kolejowych Czechowice Dziedzice, Zebrzydowice i Zwardoń.

Modernizacja stacji w Czechowicach-Dziedzicach, Zebrzydowicach i w Zwardoniu obejmować będzie: wymianę sieci trakcyjnej, torów i urządzeń sterowania ruchem kolejowym. Poprawi się też zakres obsługi podróżnych. Zapewnią to perony z wiatami oświetleniem oraz oznakowaniem. Dodatkowy zakres prac obejmie budowę przejść podziemnych dla pieszych, w których obsługę osób z ograniczoną możliwością poruszania umożliwią windy i pochylne. 

Aktualne prace studialne i przygotowawcze (przedprojektowe) prowadzone są w ramach projektu POIiŚ 7.1 – 2.2 „Studium wykonalności – dokumentacja przedprojektowa dla „Modernizacji linii kolejowej E65/CE65 na odcinku Grodzisk Mazowiecki – Kraków/Katowice – Zwardoń/Zebrzydowice – granica państwa, stacje kolejowe: Czechowice Dziedzice, Zebrzydowice, Zwardoń”. Opracowywana dokumentacja i niezbędne decyzje administracyjne pozwolą na zaplanowanie robót budowlanych od 2018 r. 

 

(red)
źródło: ox.pl
dodał: CR

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: