Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Kolej na Muzea

Od czerwca pasażerowie Kolei Śląskich będą mogli skorzystać z oferty, dzięki której za okazaniem biletu za przejazd pociągiem, zwiedzanie muzeów będzie bezpłatne, lub też bilety wstępu będą dostępne w niższej cenie. Akcja nosi nazwę „Kolej na Muzea” i będzie trwać aż do końca września tego roku.

- Pomysł na połączenie oferty muzealnej z biletem kolejowym narodził się już w ubiegłym roku. Wówczas wspólnie z Muzeum Śląskim uruchomiliśmy akcję „Kolej na Muzeum”, dzięki której można było korzystać z oferty muzealnej w niższej cenie. Akcja spotkała się z ciepłym przyjęciem, stąd też w tym roku będzie kontynuowana na dużo większą skalę. Tym razem tańsze wejściówki będzie oferować aż 29 obiektów. Bilet ze zniżką będzie mógł nabyć każdy, kto pokaże kasjerowi w muzeum ważny bilet Kolei Śląskich, obejmujący miejscowość, w której znajduje się dana placówka – informują Koleje Śląskie.

Wśród muzeów, które biorą udział w akcji Kolei Śląskich znajdziemy propozycję praktycznie z całego Śląska. Do akcji włączyły się aż trzy obiekty z Cieszyna: Zamek Cieszyn, Parafia Ewangelicko-Augsburska (Muzeum Protestantyzmu) oraz Muzeum Śląska Cieszyńskiego. W ofercie z innych miast znajdują się między innymi obiekty, które z pewnością zainteresują miłośników nauki i techniki, tutaj na przykład Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu, Industrialne Centrum Kultury w Rybniku, Muzeum Hutnictwa Cynku Walcownia; pasjonatów sztuki, którzy będą mogli wybrać się na przykład do Galerii Sztuki Współczesnej BWA w Katowicach, Sosnowieckiego Centrum Sztuki – Zamek Sielecki, czy Miejskiej Galeria Sztuki w Częstochowie. Również entuzjaści historii znajdą coś dla siebie – tutaj między innymi wspomniane już wcześniej Muzeum Śląska Cieszyńskiego, czy też Muzeum Historii Katowic.

źródło: ox.pl
dodał: Joanna Świba

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: