Kolarze znowu przejadą przez nasz region

Do rozpoczęcia 75. edycji Tour de Pologne pozostały niecałe trzy miesiące. Organizatorzy wyścigu zaprezentowali trasę, która po raz kolejny przebiegnie przez Wisłę.

Podobnie jak to miało miejsce we wcześniejszych latach, również i w tym kolarze przejadą przez Beskid Śląski. Czwarty etap rozpocznie się w Jaworznie, a metę zaplanowano w Szczyrku. Peleton po drodze pokona między innymi dwukrtonie Przełęcz Salmopolską oraz Zameczek. 

75. Tour de Pologne rozpocznie się 4 sierpnia, w Krakowie. Podczas tegorocznej edycji nie zostanie pominięta 100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Podczas każdego etapu, na setnym kilometrze będzie wyznaczona premia „Niepodległa”. Kolarze będą się ścigać także poza granicami naszego kraju - na Słowacji. Ostatni etap zaplanowano na 10 sierpnia, z metą w Bukowinie Tatrzańskiej.

 - Tour de Pologne to esencja sportu. Jest wyczyn na najwyższym światowym poziomie, nacisk na fundamenty, poprzez wyścigi kolarskie dzieci i młodzieży wokół Tour de Pologne, a także promocja kolarstwa poprzez sport powszechny. Do tego dochodzi promocja Polski na całym świecie – przyznał Minister Sportu i Turystyki, Witold Bańka, którego nie mogło zabraknąć na oficjalnym zaprezentowaniu trasy.


Andrzej Poncza

źródło: ox.pl
dodał: AP

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją