Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Kojkowicka jak nówka. Jazda tam to przyjemność. Będą kolejne remonty

Ostatnia warstwa asfaltu została rozłożona na ul. Kojkowickiej w Puńcowie. Modernizacja tej drogi to jedna ze sztandarowych inwestycji gminy Goleszów.

Zgodnie z planem wykonawca zakończył układanie ostatniej warstwy asfaltu na 1,7 km odcinku ulicy Kojkowickiej w Puńcowie. Dotychczas w ramach generalnego remontu tej drogi wykonano m.in. zupełnie nowy most gwarantujący bezpieczny przejazd, wymieniono podbudowę drogi, stworzono ścieżkę pieszo-rowerową oraz zainstalowano oświetlenie - mówi wójt gminy Goleszów Sylwia Cieślar.

Lecz to nie koniec prac. Przed wykonawcą robót jeszcze utwardzanie poboczy i uporządkowanie terenu.
- Inwestycja jest możliwa dzięki pozyskanym przez Gminę Goleszów środkom zewnętrznym, które dedykowane były drogom spełniającym szereg kryteriów - dodaje wójt.

Gmina nie zwalnia tempa - sezon inwestycyjny w pełni. - Umowa podpisana, a zatem mogliśmy rozpocząć prace remontowe na ulicy Nierodzimskiej w Godziszowie. Roboty rozpoczęto od ścinania poboczy, by następnie przeprowadzić m.in. frezowanie starej nawierzchni gminnej drogi, stabilizację podłoża, remont podbudowy, ułożenie dwóch warstw asfaltu oraz utwardzenie poboczy. Prace remontowe w Godziszowie obejmują blisko 600-metrowy odcinek drogi - dodaje Sylwia Cieślar.

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

8
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2024-07-10 15:08:31
anna202407: Jakie piękne pobocze, czyli jednak w gminie Goleszów są pieniądze na pobocza. Przypominam Pani Wójt, że Cisownica też leży w tej gminie, ale na pobocza w Cisownicy podobno kasy nie ma i nie będzie. Ma być za to podobno na rozbudowę biblioteki. Bo w Cisownicy sami intelektualiści mieszkają. Przypominam tylko, że do biblioteki też czasami trzeba dojść. Jak widać wszędzie są mieszkańcy lepszej i gorszej kategorii. Całe szczęście, że nasze podatki wystarczają Pani Wójt na reklamę w mediach. Z wyrazami szacunku wdzięczny mieszkaniec Cisownicy.
2024-07-10 15:14:52
SAZAVA: ja tam się nie znam ale trochę za wąska, z jednej strony wysoki krawężnik z drugiej rów, dwa duże auta się nie miną, nie ma zatoczek do mijanek, wyżej po deszczu spływa woda przez cały asfalt...takie refleksje po wieczornym spacerku przez Kojkowicką
2024-07-10 18:34:52
Pogromca pogromców i cwaniaczków: Ścieżka pieszo-rowerowa zupełnie niepotrzebna w tym miejscu. Mały ruch samochodowy to wystarczył chodnik dla pieszych. Tam gdzie są potrzebne nie robi się ich za to w ogóle. Co za głupi trend robienia tych ścieżek z kostki. Niech teraz wójcina wsiądzie na porządny rower szosowy i zobaczy jaka to przyjemność jeździć po płytkach, kostkach. Jak tak bardzo chcieli zyskać dofinansowanie to trzeba było zrobić asfaltową ścieżkę a nie taką. No chyba że zaś komuś po znajomości kapsy nabito.
2024-07-10 18:38:55
Pogromca pogromców i cwaniaczków: I jeszcze dla wojciny co przymierza się do kolejnej ścieżki pieszo-rowerowej w ciągu obecnej ulicy Wielodroga z Dziegielowa do granicy z Cieszynem. Nie uszczęśliwiajcie na siłę rowerzystów serwując im pseudo kostkowe ścieżki rowerowe!
2024-07-11 06:35:19
labraks: czytam te komentarze i aż przecieram oczy ze zdumienia. Jako były mieszkaniec gminy Goleszów doskonale pamiętam czasy wójtowania Wacławików i Glajcarów. Pani Wójt w mojej opinii spokojnie może być przedstawiana jako wzór sprawowania władzy w gminie. To jak ta gmina odżyła i jakie inwestycje są prowadzone a co najważniejsze jak ludzie są zadowoleni miało swoje odzwierciedlenie w wyborach samorządowych. Z tego co kojarzę to w każdej wsi gminy Goleszów są prowadzone mniejsze i większe inwestycje ale wiadomo zawsze znajdzie się ktoś kto powie za ,,mało'' ,,źle'' ,,nie tak jak być powinno'' siedząc na dupie nic nie robiąc i wylewając swoje gorzkie żale.
2024-07-11 09:47:46
anna202407: labraks nasze postulaty o chodniki też pamietaja czasy Wacławików i Glajcarów. Niestety Pani Wójt jest kontynuatorką swoich poprzedników w tym temacie. Nie wiem z jakiej miejscowości jesteś, ale proponuje Ci wycieczkę po cisownickich, wspaniałych drogach to może zrozumiesz o czym mówię. A w temacie ruszenia tyłka to Twoim zdaniem mam sama położyć asfalt na dziurawej drodze czy postawić lampę na ulicy gdzie jest kilkadziesiąt domów i ciemno jak nie powiem gdzie?
2024-07-11 11:22:33
Mach: Uznanie dla Pani Wójt. Trochę długo trwała ta przebudowa i remont Kojkowickiej- ale dojazd do granicy jest super- to wizytówka gminy ale także powiatu i państwa. Tak trzymać.
2024-07-12 19:07:29
Pogromca pogromców i cwaniaczków: Czytaj ze ztozumieniem jeden z drugim. Remont drogi OK ale z punktu widzenia rowerzystów zwłaszcza szosowych ścieżka rowerowo-piesza psu na budę. Nie tak powinno się je robić, nie z kostek ale asfaltowe. Założę się że większość użytkowników rowerów szosowych i tak będzie jeździła tam szosą.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: