Kohut i Białończyk pierwsi

Sławomir Kohut i Kamil Białończyk zwyciężyli w Stonawskiej Czasówce - zawodach kolarskich w jeździe indywidualnej na czas. Obaj pochodzą ze Śląska Cieszyńskiego.

7 sierpnia w Stonawie odbyła się 8. Stonawska czasówka. Zawody kolarskie w jeździe indywidualnej na czas. Pierwsze miejsca w swojej kategorii zdobyli zawodnicy z polskiej części Śląska Cieszyńskiego. W kategorii Elita zwyciężył Sławomir Kohut, kolarz pochodzący z Pogórza, pokonując trasę wyścigu 15 km w 19 min i 43 sekundy, z kolei w kategorii Junior zwyciężył Kamil Białończyk pochodzący z Zebrzydowic, pokonując tę samą trasę w czasie 20 min 51 sek.

Zawody odbyły sie po raz ósmy. Na podium prócz reprezentantów polskiej cześci Ślaska Ciezyńskiego, stanęli też Czesi. W kategorii Elita - drugie miejsce zajął Duzik Josef, a trzecie Slawik Jiri. Z kolei w kategorii Juniorów drugi Zatopek Jan i Riman Jakub.