Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Kogo dziś uhonorują w teatrze?

11 listopada to tradycyjne Święto Niepodległości, jednak na Śląsku Cieszyńskim ma ono szczególny wymiar. To dzień, kiedy uhonorowani zostają najbardziej aktywni mieszkańcy naszego regionu – miłośnicy kultury, tradycji, zaangażowani w działalność społeczną, czy sławiący nasz region w Polsce i za granicą. Kto w tym roku zostanie laureatem?


Specjalnie dla naszych Czytelników postanowiliśmy uchylić rąbka tajemnicy. Zwróciliśmy się do Bogdana Kasperka, dyrektora biura Stowarzyszenia Samorządowego Ziemi Cieszyńskiej, które co roku  organizuje uroczystą sesję Rad Gmin Ziemi Cieszyńskiej w Teatrze im. Adama Mickiewicza i już wiemy komu przypadną laury!

Laureaci Srebrnych Cieszynianek: Brenna - Ryszard Główczak, Chybie - Grażyna Uchyła-Godziek, Cieszyn - Janina Siwek, Dębowiec – Marian Matejczuk, Goleszów - Henryka Szarzec, Hażlach – Anna Kałuża, Istebna - Elżbieta Legierska-Niewiadomska, Jaworze - Ryszard Milli, Skoczów – Mirosław Koniewski, Strumień - Anna Orawska, Ustroń – Karina Wowry, Wisła - Henryk Itner, Zebrzydowice – Czesława Haczek, Powiat Cieszyński – Jacek Proszyk.

Werdykt dotyczący Złotej Honorowej Cieszynianki poznamy w Teatrze 11 listopada i – proszę mi wybaczyć – ale konsekwentnie, na razie tej informacji nie przekażę. Czy będą niespodzianki – pewnie tak, może właśnie dotyczyć będą Złotej Honorowej? Będą też odznaczenia -nie związane z Laurami dla działaczy Macierzy Ziemi Cieszyńskiej – zdradza Bogdan Kasperek.

Laury Ziemi Cieszyńskiej – Srebrne i Złote Cieszynianki - to najwyższe i dla wielu najcenniejsze wyróżnienia regionalne, przyznawane są przez rady miast i gmin powiatu cieszyńskiego. Spośród zgłoszonych przez różne organizacje i instytucje propozycji, każda rada gminy typuje swojego laureata Lauru Ziemi Cieszyńskiej - Srebrnej Cieszynianki. To wyróżnienie przyznawane jest osobom, które zasłużyły się w następujących obszarach: społecznym, regionalnym, tradycji kulturalnych, wartości uniwersalnych, prac twórczych, pracy z dziećmi i młodzieżą, działalności samorządowej, promocji regionu – na poziomie gminy wyróżnienie ma charakter lokalny i jest adresowane do osób posiadających miejsce zamieszkania na jej terenie.

Uroczystość w Teatrze im. Adama Mickiewicza dziś o godz. 17.00, ubogacą Chór Echo z Zebrzydowic i ustrońska Estrada Regionalna „Równica”.  Śledźcie Portal OX.PL my także jesteśmy zaproszeni na uroczystość wręczenia Laurów Ziemi Cieszyńskiej, niebawem więcej na naszych łamach.

KOD

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

4
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2022-11-11 07:36:22
Artur_z_bažin: dali by se już spokój z tymi lipnymi orderami
2022-11-11 17:33:24
migaj: Gratuluję wszystkim laureatom!
2022-11-11 17:37:16
migaj: Artur_z_bažin lipny to ty jesteś! Akurat znam wielu laureatów Srebrnej Cieszynianki i wiem że w pełni zasłużyli na to wyróżnienie. Zazdrość to fatalna i ohydna przypadłość.
2022-11-11 18:48:27
Iwan: migaj jeżeli laureaci są zasłużeni to mi napisz czym zasłużył się dla Gminy Brenna Ryszard Główczak.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: