Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Kobiety świętowały w Hażlachu

Muzyka, taniec, śpiew, a do tego pokaz mody wiosennej, wystawa torebek, indywidualne porady dotyczące makijażu i zdrowego stylu życia - tak, Dzień Kobiet spędzały panie w Hażlachu.

Sala widowiskowa Gminnego Ośrodka Kultury w Hażlachu pękała w szwach. Z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet dla pań przygotowano wiele atrakcji. Właśnie dziś (04.03) rozpoczynamy świętowanie Dnia Kobiet, niektórzy mówią miesiąca kobiet. Jestem przekonana, że dla niejednej z Was będzie to właśnie miesiąc chociażby dlatego, że zaczynamy bardzo wcześnie, a tych wydarzeń z okazji Waszego święta jest wiele – mówiła witając licznie przybyłe panie p.o. dyrektora GOK Hanna Blokesz-Bacza.

Głównym punktem wieczoru był spektakl muzyczny „Wszystko o (dla) mężczyźnie” w reżyserii Rafała Cymorka, który wystawiła grupa teatralna działająca przy GOK-u w Chybiu. Mężczyzna i kobieta – dwa różne światy, w których rzeczywistość jest widziana zupełnie inaczej. Autor spektaklu opowiada o cechach charakterystycznych obu płci, w których każdy z nas przegląda się jak w krzywym zwierciadle. Wszystko zostało opatrzone doskonale dobranymi piosenkami najlepszych polskich tekściarzy, wśród nich Agnieszka Osiecka, Julian Tuwim, czy też Jan Pietrzak. Na scenie wystąpił Grzegorz Czorny – aktor bielskich scen i kabareciarz. Towarzyszyły mu Kinga Kąkol, Marta Kudrys, Renata Kucur, Michalina Wizner i Wioletta Matula. Wcielając się w różne kobiece role aktorki zaprezentowały szeroką gamę postaci charakterystycznych. Spektakl nagrodzono gromkimi brawami.

Na tym jednak wieczór dla kobiet się nie skończył. Dla pań przygotowano również pokaz kolekcji sukienek, które prezentowały dziewczyny z Gminy Hażlach, a także wystawę torebek. Kobiety mogły również poznać najnowsze trendy w makijażu oraz skorzystać z indywidualnych porad kosmetyczek.

Wieczór kobiet zakończył się tanecznie. Przed publicznością zatańczyły Angelika Bury i Julia Domin, które zaprezentowały samodzielnie przygotowany taniec. Panie częstowały się drożdżówkami upieczonymi przez Koło Gospodyń Wiejskich z Hażlacha oraz kawą i herbatą. Jak na Dzień Kobiet przystało nie zabrakło życzeń i kwiatów.  Gminny Ośrodek Kultury odwiedzili sołtys Hażlacha Paweł Macura i przedstawiciel OSP w Hażlachu Kamil Giza, którzy obdarowali przybyłe panie goździkami.

 

MSZ

źródło: ox.pl
dodał: MSZ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: