Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Kobietom nie liczy się wieku, ale te z Pruchnej mają 70 lat!

Wspaniały jubileusz obchodziło Koło Gospodyń Wiejskich w Pruchnej. Panie działają w sołectwie od 1951 roku. Gratulacjom i życzeniom nie było końca, a panie swoich gości przyjęły swoimi przepysznymi specjałami.


Jeśli w Pruchnej udało Wam się skosztować przepysznej kremówki to prwdopodobnie była to ta z przepisu pieczołowicie chronionego przez Panie z Koła Gospodyń Wiejskich. Jednak działalność KGW Pruchna, trudno sprowadzić wyłącznie do tego słodkiego wypieku. Na panie zawsze można liczyć – gotowe, do spotkań, pomocy i dobrej rady. Integrują lokalne środowisko już 70 lat!

Niegdyś działalność KGW była jedyną rozrywką kobiet mieszkających w Pruchnej, Dzisiaj, choć i życie rozrywkowe tu kwitnie – ważna jest integracja społeczeństwa czy realizacja projektów. Jedno nie zmieni się tu od lat, w towarzystwie Koła Gospodyń Wiejskich Pruchna – z pewnością jest przepysznie.

Koło Gospodyń Wiejskich w Pruchnej obchodzi 70-lecie istnienia - działa nieprzerwanie od 1951 roku. W tym czasie podejmowało szereg inicjatyw, których celem była między innymi integracja lokalnego środowiska czy ułatwienie życia wiejskim kobietom.

- Koło Gospodyń Wiejskich w Pruchnej to chluba naszej Gminy. Jego 70-letnia działalność jest wizytówką lokalnej tradycji, która mimo upływu czas została jednak zachowana. Życzę wszystkim Paniom wytrwałości w działaniach służących rozwojowi Pruchnej, a przy tym całej Gminy Strumień oraz dalszego pielęgnowania lokalnych zwyczajów i tradycji. Niech kolejne lata przynoszą zadowolenie z podejmowanych inicjatyw - mówi Anna Grygierek, Burmistrz Strumienia
W latach świetności Koło Gospodyń Wiejskich w Pruchnej liczyło ponad 200 członkiń i było wówczas najliczniejszym i najstarszym na Podbeskidziu. To, że działalność Pań wytrwała, to zasługa charyzmatycznych przewodniczących wśród nich była m.in. słynna poetka i artystka Emilia Michalska.

Było ich kilka począwszy od Justyny Śpiewok, Marii Sidziny, Małgorzaty Dziadek następnie działalnosć KGW Pruchna prowadziły Leontyna Pawlita, Emilia Michalska, Stefania Czakon, Irena Gembala, Irena Fajkier, Emilia Pilich. Dziś przewodniczącą KGW jest Maria Gazda, która od 2016 roku kontynuuje dzieło swoich poprzedniczek.

KOD

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: