Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Klasa A Skoczów, zapowiedź 13 kolejki

To już ostatnia kolejka spotkań w rundzie jesiennej w Skoczowskiej Klasie A. Po rozegraniu 13 serii gier zawodnicy z podokręgu Skoczów udadzą się na odpoczynek który będzie trwał aż pięć miesięcy. W nadchodzącej kolejce czeka nas hit w Górkach gdzie miejscowa Spójnia podejmie lidera z Zebrzydowic. W pozostałych spotkaniach ciekawszymi pojedynkami będą mecze w Pogórzu oraz w Pruchnej.
Sobota (28.X.2011), godz. 14:00
 
Spójnia Górki Wielkie - Spójnia Zebrzydowice

Najciekawsze zdecydowanie spotkanie w tej kolejce. Lider rozgrywek zawita do Górek gdzie o punkty jest naprawdę ciężko. W tym roku kalendarzowym wygrały tam tylko drużyny Beskidu Skoczów na wiosnę oraz Kuźni Ustroń na początku października. Gospodarze w poprzedniej kolejce uratowali trzecią pozycję w tabeli remisując w Pielgrzymowicach i do spotkania z liderującą Spójnią przystąpią z zamiarem odrobienia kolejnych punktów. Goście aby przezimować na pierwszym miejscu muszą spotkanie w Górkach przynajmniej zremisować. Ciężko wskazać na zdecydowanego faworyta tego meczu. Z jednej strony Górki grają u siebie, z drugiej Spójnia tylko w dwóch meczach nie zdobyła kompletu punktu.

Spójnia GW : 3 miejsce, 24 pkt.
Spójnia Z. : 1 miejsce, 31 pkt.

 
Zryw Bąków - Mieszko-Piast Cieszyn

Do przedostatniego w lidze Zrywu przyjedzie coraz lepiej grający Piast Cieszyn. Gospodarze przegrali dwa poprzednie spotkania i w meczu z Cieszynem raczej faworytami nie będą. Podopieczni Michała Kurzei rozbili tydzień temu Orzeł Zabłocie i do Bąkowa przyjadą z jasnym celem zdobycia kolejnego kompletu punktów. Biorąc pod uwagę formę obydwu drużyn każdy inny wynik aniżeli wygrana Cieszynian będzie dużym zaskoczeniem. Goście przy sprzyjających wynikach mają szansę na awans do pierwszej trójki i ten cel będzie im przyświecał przez całe sobotnie spotkanie.

Zryw : 13 miejsce, 6 pkt.
Piast : 5 miejsce, 22 pkt.


Sobota, 15:00
 
LKS 99' Pruchna - Kuźnia Ustroń

Wicelider z Ustronia zawita w sobotę do Pruchnej. Drużyna Kuźni mając matematyczne szanse na zajęcie pierwszego miejsca w lidze po rundzie jesiennej przyjedzie z jasnym celem zdobycia jakże ważnego kompletu punktów. W wyśmienitej formie znajduje się Mieczysław Sikora który w poprzedniej kolejce zdobył cztery bramki. Z drugiej strony gospodarze u siebie zawszę są bardzo groźną drużyną i w meczach z nimi na ich boisku o punkty zawsze jest ciężko. Zapowiada się ciekawe widowisko w którym nikt nie zamierza odpuścić przeciwnikowi w walce o ligowe punkty. Faworytem są Ustroniacy, jednak nie wykluczamy w tym pojedynku podziału punktów.

Pruchna : 8 miejsce, 15 pkt.
Kuźnia : 2 miejsce, 28 pkt.


Niedziela, 11:00
 
LKS Pogórze - KS Nierodzim

Walczące o podium Pogórze, przegrało w poprzedniej kolejce w Zebrzydowicach i stracone punkty gracze gospodarzy niedzielnego pojedynku postarają się odrobić w pojedynku z Nierodzimiem, który to dość  nieoczekiwanie przegrał u siebie z Hażlachem i do Pogórza zawita z jasnym celem zdobycia kompletu punktów. Trzy punkty pozwolą gościom na ucieczkę z dolnych rejonów tabeli do których drużyna z Nierodzimia nie przywykła. Faworytem są jednak gospodarze i to na nich można w tej kolejce postawić.

Pogórze : 6 miejsce, 19 pkt.
Nierodzim : 11 miejsce, 12 pkt.


Niedziela (29.X.2011), 14:00
 
Błyskawica Kończyce Wielkie - Strażak Pielgrzymowice


W Kończycach Wielkich miejscowa Błyskawica zagra ze Strażakiem Pielgrzymowice. Gospodarze po wygranej w Zamarskach podciągnęli się w tabeli i do niedzielnego meczu podchodzą z zamiarem zdobycia kolejnych punktów. Strażak jest typową drużyną swojego boiska i w meczach wyjazdowych nie zdobywa punktów tak często jak u siebie. Jednak to goście będą faworytami tej potyczki, gospodarze mogą się jednak pokusić o zdobycie przynajmniej jednego punktu co nie będzie dużym zaskoczeniem.


Błyskawica : 10 miejsce, 12 pkt.
Strażak : 4 miejsce, 24 pkt.

 

Orzeł Zabłocie - Lutnia Zamarski


Pojedynek dwóćh zdecydowanie najsłabszych w tej rundzie drużyn. Oba zespoły zdołały wygrać tylko raz (Orzeł drugie zwycięstwo dostał walkowerem, na boisku przegrał 1:8 w Nierodzimiu). Faworytem tego pojedynku są jednak gospodarze którzy dzięki ew. zwycięstwu odskoczą autsajderowi na kolejne 3 pkt. co pozwoli zawodnikom z Zabłocia na spokojniejsze przepracowanie zimy. Zespół z Zamarsk po inauguracyjnej wygranej z Bąkowem u siebie kolejne 11 meczy nie może zgarnąć pełnej puli, podobnie będzie wyglądało niedzielne spotkanie i chyba tylko niepoprawni optymiści sądzę że Lutnia wywiezie jakiekolwiek punkty z Zabłocia.

Orzeł : 12 miejsce, 8 pkt.
Lutnia : 14 miejsce, 4 pkt.

 

Victoria-Polifarb Hażlach - Beskid Brenna


Po niespodziance w Nierodzimiu skąd Victoria przywiozła komplet punktów, gracze Tomasza Knauera podejmą u siebie Beskid Brenna. Dla jednej jak i drugiej drużyny ta runda jest jedną z lepszych w ostatnich latach. Ciężko wskazać zdecydowanego faworyta do zdobycia kompletu punktów w tym spotkaniu. Oba zespoły w końcówce rundy zaczęły gromadzić punkty, Beskid zaczął nawet zdobywać punkty na wyjazdach, co nie było domeną tej drużyny w poprzednich latach. Oba zespoły prezentują podobny poziom i nie będzie zaskoczeniem jeżeli drużyny te podzielą się punktami. Zwycięzca tego spotkania jednak  zagwarantuje sobie pobyt w górnej połowie ligowej tabeli w przerwie pomiędzy rundami .

Victoria : 9 miejsce, 14 pkt.
Beskid : 7 miejsce, 17 pkt.

Serwis beskidzkapilka.pl jest partnerem Portalu Śląska Cieszyńskiego OX.PL

źródło:
dodał: CR

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: