Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Kino na Granicy rusza w drogę!

Umknęła Ci 18. edycja Kina na Granicy? A może chcesz przeżyć to jeszcze raz? Nic straconego! Jeszcze tej jesieni, w 10 miastach w Polsce i w Czechach pojawi się Kino na Granicy! Stanie się tak za sprawą projektu Kino na Granicy w Drodze, który otrzymał wsparcie w ramach konkursu Forum Polsko-Czeskiego.

- Głównym celem imprezy jest promocja, wspieranie i prezentacja najbardziej wartościowych zjawisk i tendencji w polskim i czeskim kinie. Dlatego też zabieramy w podróż ze sobą bardzo dobre filmy, które odniosły spory sukces od momentu premiery i cieszyły się ogromnym zainteresowaniem publiczności 18. edycji Kina na Granicy. Poprzez wizytę w większych polskich i czeskich miastach chcemy także poszerzyć grono odbiorców Kina na Granicy i zaprosić ich do wizyty w Cieszynie i w Czeskim Cieszynie – wyjaśniają organizatorzy Kina na Granicy w Drodze.

Kino na Granicy w Drodze zatrzyma się w Łodzi, Warszawie, Krakowie, Poznaniu i Katowicach, a także w Ostrawie, Karwinie, Brnie, Ołomuńcu i w Pradze. W programie polskiej trasy przedpremierowa projekcja filmów „Ja, Olga Hepnarova”, „Opieka domowa” oraz miniwykład Jacka Dziduszko o nowym kinie czeskim. Z kolei w ramach czeskiego tournée Kina na Granicy pokażemy filmy „Moje córki krowy” oraz „Mów mi Marianna”, które nie znalazły się jeszcze w czeskiej dystrybucji, a zatem będzie to niebywała gratka dla fanów polskiego kina. Wstęp do polskich filmów zrobi Petr Vlček.

Bilety w cenie: 25 zł / 150 koron (karnet na dwa filmy) oraz 15 zł / 90 koron (pojedynczy seans) do kupienia w kasach kin, w których odbywać się będą seanse. Wszystkie osoby, które zakupią karnet na oba filmy, otrzymają na wstępie specjalne torby z motywem Kina na Granicy w Drodze, a wśród wszystkich uczestników rozlosowane zostaną akredytacje na 19. edycję Kina na Granicy oraz filmy DVD.

Projekt jest współfinansowany przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych Rzeczypospolitej Polskiej. Partnerami projektu są miasta: Cieszyn i Czeski Cieszyn.

HARMONOGRAM KINA NA GRANICY W DRODZE:


Łódź – 6.10.2016
Ostrawa – 4.10.2016
Warszawa – 12.10.2016
Karwina – 15.10.2016
Kraków – 14.10.2016
Ołomuniec – 18.10.2016
Poznań – 27.10.2016
Brno – 27.10.2016
Katowice – 28.10.2016
Praga – 14.10.2016
 

mat.pras.

źródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: